Produkty Eucerin w przeszłości

Nasza historia - ponad 100 lat innowacyjnej, naukowej pielęgnacji skóry

Od ponad wieku firma Beiersdorf, właściciel marki Eucerin, znana jest z przełomowych i  innowacyjnych preparatów do pielęgnacji skóry. Od samego początku proces badań i tworzenia produktów Eucerin był nierozłącznie związany z badaniami dermatologicznymi.

Powstanie marki Eucerin

Historia marki Eucerin rozpoczęła się w hamburskiej aptece, będącej własnością Paula C. Beiersdorfa.

W 1882 roku Paul C. Beiersdorf złożył wniosek patentowy na nowy typ plastra leczniczego i czyniąc to założył firmę Beiersdorf. Osiem lat później sprzedał firmę - aptekarzowi Oscarowi Troplowitz, który zaczął wytwarzać produkty farmaceutyczne pod marką Beiersdorf. Ścisła współpraca Troplowitz’a z pionierem dermatologii, Paulem Gersonem Unna sprawiła, że inspiracją i podstawą tworzenia produktów były najnowsze badania naukowe nad skórą.

Badania naukowe są podstawą rozwoju naszej firmy, od momentu jej powstania, aż do dzisiaj.


Oznacza to, że przy tworzeniu każdego z naszych produktów uwzględniamy najnowsze odkrycia naukowe i udowodniamy doświadczalnie jego dobrą tolerancję i wysoką skuteczność. Dzięki temu zapewniamy sprawdzone rozwiązania dla różnych potrzeb i problemów skóry.

Paul C. Beiersdorf
Założyciel firmy Beiersdorf - Paul C. Beiersdorf
Dwaj aptekarze w laboratorium
Każdy produkt Eucerin powstaje w oparciu o intensywne badania naukowe i w ścisłej współpracy farmaceutów z dermatologami.

Rewolucjonizujemy pielęgnację skóry od ponad stulecia

1900

Euceryt
W roku 1902 młody chemik Isaac Lifschütz opatentował środek emulgujący, który nazwał „euceryt”, co z greki oznacza "piękny wosk". Opracowanie eucerytu przez dr. Lifschütza było prawdziwą rewolucją. Euceryt stanowił technologiczną bazę dla opracowania pierwszych w historii stabilnych emulsji typu olej w wodzie. Stanowił on podstawę pierwszej maści nazwanej Eucerin i wszystkich ówczesnych produktów Beiersdorf. Prof. Unna był pod szczególnym wrażeniem właściwości powstałej w ten sposób maści: 

Maść Eucerin jest odpowiednia dla farmaceuty ze względu na stabilną i gładką konsystencję, jest chętnie przepisywana przez lekarzy, a pacjentom zapewnia pozytywne odczucia dzięki jej gładkości i działaniu chłodzącemu.

Patent
Dr Lifschütz złożył wniosek o patent dla wytwarzania stabilnej emulsji Eucerin.
Pierwsze produkty Eucerin.
Pierwsze produkty Eucerin.

1950 -1960

Maść Eucerin pH5
Kolejny produkt Eucerin pojawił się w 1950 roku - Maść Eucerin pH5. Produkt ten został stworzony do celów pracy w środowisku zasadowym. Była to prawdziwa innowacja tamtych czasów - pierwszy produkt, który gwarantował utrzymanie i odbudowę kwaśnego płaszcza ochronnego skóry. Odkrycie to jest wysoce istotne i wykorzystywane także w dzisiejszych czasach.

1970- 1980

Eucerin pH5 Balsam i Krem
Pierwsza linia produktów Eucerin powstała do stosowania na wszystkich partiach skóry, szczególnie wskazana do pielęgnacji skóry wrażliwej. Oferując tę linię Eucerin stworzył całościowy program medycznej pielęgnacji skóry mający chronić skórę i dbać o jej zdrowy wygląd. Program opracowany specjalnie dla skóry wrażliwej, jest wciąż polecany przez lekarzy na całym świecie w przypadku wielu problemów skórnych, ze względu na jego dobrą tolerancję i skuteczną ochronę skóry.

Pierwsza linia kosmetyków Eucerin pH5
Pierwsza linia kosmetyków Eucerin pH5 była jedyną linią produktów rekomendowanych przy leczeniu schorzeń skóry w chirurgii.

1991 - 1994

1991 - Eucerin Sun Care
Linia Eucerin Sun Care to pierwsze produkty Eucerin o udowodnionym klinicznie działaniu aktywnie wzmacniającym ochronę skóry przed reakcją alergiczną na promieniowanie słoneczne. Ich dwustopniowy system profilaktyki jest prawdziwym przełomem w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. Wzmacnia barierę ochronną skóry przed skutkami promieniowania UVA i zmniejsza reakcję zapalną skóry.

1992 – Laceran
W tym roku pod marką LACERAN wprowadzono pierwszą linię produktów opartych na moczniku, przeznaczoną do pielęgnacji bardzo suchej skóry. Mocznik znajduje się we wszystkich płynach i tkankach organizmu oraz jest ważnym naturalnym czynnikiem nawilżającym skóry. W wielu przypadkach występowania suchej skóry naturalny poziom mocznika jest obniżony, co prowadzi do dalszej utraty wilgoci skóry. Uzupełniając niedobory tego aktywnego składnika Laceran skutecznie łagodzi świąd i suchość skóry.


1994 - Laceran Omega
Linia produktów została poszerzona o preparaty zawierające kwasy tłuszczowe Omega-6, przeznaczone szczególnie do pielęgnacji wspomagającej leczenie atopowego zapalenia skóry. Te naturalne kwasy tłuszczowe wzmacniają barierę ochronną skóry i ograniczają utratę wilgoci, co z kolei pomaga koić i odżywiać szorstką i suchą skórę. Dowiedz się więcej o idei leżącej u podstaw programu Eucerin AtopiControl i o jego rozwoju.

1995 - 1999

1995 - Eucerin pH5 Olejek pod Prysznic
Prawdziwa innowacja - Eucerin Olejek pod Prysznic zapobiega przesuszaniu się skóry i jednocześnie oczyszcza ją przy pomocy wyjątkowo łagodnych środków powierzchniowo czynnych.

1996 - Eucerin Hydro Balance i Lipo Balance 
Poprzez wprowadzenie Eucerin Hydro balansu i Lipo-Balance, Eucerin zrobił pierwszy krok do zaoferowania dermokosmetycznego rozwiązania  odpowiedniego dla bardzo wrażliwej skóry twarzy

Reklama Olejku pod prysznic Eucerin pH w roku 1995
Reklama Olejku pod prysznic Eucerin pH w roku 1995

1998 - Eucerin Q10 Krem przeciwzmarszczkowy

Był to pierwszy produkt Eucerin zawierający Koenzym Q10 i oferujący rozwiązanie dla wrażliwej, starzejącej się skóry. Ta występująca naturalnie substancja stymuluje produkcję energii w komórkach. Produkty Q10 marki Eucerin pomagają poprawić regenerację skóry wrażliwej i zmniejszyć głębokość drobnych bruzd i zmarszczek.

Dowiedź się więcej o idei będącej podstawą preparatu Eucerin Q10 ACTIVE i o jego rozwoju.

1999 - Eucerin Re-balance
Pierwsza linia produktów Eucerin zawierająca substancję aktywną Fucogel, wzmacniającą odporność na zewnętrzne czynniki wywołujące podrażnienia i wyraźnie łagodząca nadwrażliwą skórę.

Reklama Eucerin Q10 ACTIVE
Od ponad dekady linia produktów Eucerin Q10 ACTIVE dla skóry wrażliwej skutecznie zwalcza pierwsze oznaki starzenia skóry.

1999 - Eucerin Blemished Skin
Uznając, że skóra ze skłonnością do trądziku jest problemem nie tylko nastolatków, Eucerin wprowadził pierwszą linię produktów przeciwtrądzikowych uwzględniających szczególne potrzeby osób dorosłych. Produkty te działają u źródła problemu, tam gdzie powstaje trądzik, jednocześnie zapobiegając przesuszeniu skóry. 

Produkty Eucerin, dzięki swoim właściwościom, są idealne do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami uzupełniającej terapię lekową.

Dowiedz się więcej o idei leżącej u podstaw Eucerin DermoPURIFYER i o rozwoju tej linii.
Reklama Eucerin
Reklama Eucerin w roku 1999.

2000 - 2005

2000 - Eucerin Vital
Linia Eucerin Vital została opracowana specjalnie dla potrzeb skóry dojrzałej, tracącej elastyczność, szczególnie w związku z menopauzą. Jako główny składnik aktywny tej linii produktów zastosowano Retinol, substancję o udowodnionej sile działania.

2004 - Eucerin Modelliance
Pierwszy produkt Eucerin przeciw starzeniu się skóry, „remodelujący” i ujędrniający kontur twarzy. Jego formuła będąca połączeniem wyciągu z miłorzębu z kwasem ursolowym pobudza skórę do produkcji kolagenu i redukuje zmarszczki.

2005 - Eucerin Anti-Pigment Fluid 
Pierwszy produkt Eucerin zmniejszający widoczność plam i zmian pigmentacyjnych dzięki działaniu kwasu dikarboksylowego, który wpływa na produkcję melaniny w skórze. 

2005 - Eucerin Anti-Redness 
Pierwszy produkt Eucerin zmniejszający zaczerwienienie skóry. Zawiera substancję Licochalcone A, która koi skórę, i zielone pigmenty kryjące, które neutralizują zaczerwienienie. Była to jedna z pierwszych linii dermokosmetyków o klinicznie udowodnionym działaniu przynoszącym natychmiastową i długotrwałą ulgę skórze skłonnej do zaczerwienień, występowania rumienia i widocznych naczyń krwionośnych.

2006

2006 - Eucerin Hyaluron-Filler


Ta rewolucyjna linia produktów przeciwzmarszczkowych została zainspirowana iniekcjami kwasu hialuronowego w dermatologii estetycznej. Zawiera produkty należące do najczęściej kupowanych, dostępnych w aptekach dermokosmetyków przeciw starzeniu się skóry.

Linia Eucerin Hyaluron-Filler

Produkty wypełniają zmarszczki od wewnątrz dzięki połączeniu składnika aktywnego, Kwasu hialuronowego, który intensywnie nawilża skórę, wygładza na powierzchni, zmniejsza linie i zmarszczki oraz Saponinę, która stymuluje powstanie Kwasu hialuronowego w głębokich warstwach skóry właściwej.


2008 i 2009

2008 Eucerin DermoDENSIFYER 
Pierwszy produkt Eucerin przywracający gęstość i odmładzający wygląd starzejącej się skóry – bez peelingu chemicznego. Formuła łączy Peptydy Apiaceae i otrzymywany ze źródeł naturalnych Arctiin, wzmacniając struktury skóry i wspierając produkcję kolagenu, a jednocześnie nadając skórze młody, promienny wygląd

2010 Eucerin AQUAporin ACTIVE
Zainspirowana odkryciem uhonorowanym nagrodą Nobla, pierwsza linia produktów Eucerin wspierająca naturalną sieć transportu wody w skórze poprzez tworzenie nowych akwaporyn. Są to białka tworzące kanały w błonach komórkowych, które kontrolują transfer wody do wewnątrz i na zewnątrz komórek. Główny składnik tych produktów, Gluco-Glycerol, jest biologicznie identyczny z cząsteczkami, które stymulują akwaporyny skóry i ma działanie przywracające naturalny przepływ wilgoci w kierunku powierzchni skóry. Jest to przełom w głębokim nawilżaniu.

Kobieta z Koncentratem Eucerin DermoDENSIFYER
Wprowadzając linię Eucerin DermoDENSIFYER w roku 2008, Eucerin umocnił swoją pozycję eksperta w walce ze starzeniem się skóry.
Produkty do pielęgnacji ciała Eucerin AQUAporin ACTIVE
Od 2010 roku Eucerin zapewnia głęboko nawilżającą pielęgnację twarzy i ciała w ramach linii produktów Eucerin AQUAporin ACTIVE.

2010 - Eucerin Men
Skóra mężczyzny różni się do skóry kobiety i dlatego inne są jej potrzeby i problemy. Wiele z nich ma związek z goleniem, które powoduje podrażnienia, wysypkę i mikrourazy.

Linia produktów Eucerin Men została specjalnie opracowana w celu przezwyciężenia problemów powstających w trakcie golenia. Dzięki zastosowaniu antybakteryjnego srebra i środka Licochalcone A o działaniu przeciwzapalnym, skutecznie zwalcza podrażnienia wywołane goleniem.

Dolna część twarzy mężczyzny
Skóra mężczyzny różni się do skóry kobiety - Eucerin oferuje kompletny zakres produktów dla jej szczególnych potrzeb.

2011

Eucerin Complete Repair
Po włączeniu produktów występujących pod marką Laceran do oferty Eucerin w roku 1996 i po prawie 20 latach doświadczenia w tworzeniu balsamów i kremów opartych na zastosowaniu mocznika, 

Nadszedł czas na krok w kierunku zmiany technologii opracowywania receptur: włączenie technologii Akwaporyn do balsamów do ciała dla skóry suchej.

Nowa - i najbardziej zaawansowana w Eucerin - pielęgnacja ciała dla skóry suchej zapewnia kompletne rozwiązanie w łagodzeniu problemów związanych z silną suchością skóry. Zwalcza nie tylko objawy, ale i trzy główne przyczyny: niedobór substancji wiążących wodę (NMF), brak lipidów tworzących barierę ochronną (Ceramidy) oraz osłabienie sieci transportu wody w skórze (Akwaporyny).

Linia Eucerin Complete Repair
Połączenie technologii Akwaporyn z dobrze znanym głównym składnikiem aktywnym, mocznikiem, jest teraz kluczem do sukcesu w linii Eucerin Complete Repair.
Kobieta dotykająca prawego ramienia
Sucha skóra jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Balsamy Eucerin z mocznikiem to rozwiązanie stosowane przez nas od ponad 20 lat.

2012

Eucerin DermoCapillaire
Opierając się na odkryciu, że większość problemów związanych z włosami ma swoje źródło w mikrozapaleniach skóry głowy, naukowcy Eucerin opracowali linię służącą terapii najbardziej powszechnych problemów włosów i skóry głowy. Dzięki głównemu składnikowi, Licochalcone A, mikrozapalenie skóry głowy ustępuje, a za sprawą uzupełniających substancji aktywnych, skóra głowy i włosy odzyskują swój zdrowy wygląd.

Eucerin Even Brighter
Nowa generacja kosmetyków rozjaśniających skórę, o wysokiej skuteczności w zwalczaniu przebarwień.W oparciu o dogłębne zrozumienie procesów biologii molekularnej leżących u podstaw zaburzeń pigmentacji skóry, naukowcy z Beiersdorf odkryli, że B-Resorcinol może zmniejszać produkcję melaniny u źródła i w konsekwencji prowadzić do bardziej wyrównanej pigmentacji.
Linia Eucerin Dermo Capillaire
Linia Eucerin Dermo Capillaire została opracowana aby zwalczać najczęstsze problemy skóry głowy i włosów.
Kobieta z kremem Eucerin Even Brighter
Udowodniono klinicznie, że linia Eucerin Even Brighter zmniejsza występowanie przebarwień.

Instytut Skóry Eucerin
Instytut Skóry Eucerin w Hamburgu powstał aby umożliwić korzystanie z doświadczenia i wiedzy Eucerin w dziedzinie medycznej pielęgnacji skóry. Oferta Instytutu obejmuje analizę skóry, indywidualne konsultacje dermatologiczne i szereg zabiegów. W tym celu Eucerin opracował autorski program - Czytnik Kodu Skóry, który może określić unikalny "kod skóry" każdego człowieka, a następnie wykorzystać go do opracowania wysoce spersonalizowanych planów pielęgnacji i zabiegów.

Instytut Skóry Eucerin w Hamburgu
Serce Eucerin – Instytut Skóry Eucerin w Hamburgu.

2013

Eucerin Volume-Filler
Wraz  z upływem czasu zmarszczki przestają być głównym problemem związanym ze starzeniem się skóry. Na pierwsze miejsce wysuwa się zwiotczenie skóry i utrata konturu twarzy.

Dlatego właśnie naukowcy Eucerin opracowali linię produktów Volume-Filler. Trzy aktywne składniki działają na określone warstwy skóry, aby przywrócić jej objętość i na nowo wymodelować owal twarzy.

Eucerin AtopiControl
Od czasu wprowadzenia preparatu Laceran Omega w roku 1994, udowodniono skuteczność kwasów tłuszczowych Omega-6 w zakresie podstawowej pielęgnacji skóry atopowej.

Wraz z odkryciem przeciwzapalnego działania Licochalcone A i antybakteryjnej skuteczności Decandiolu pojawiła się możliwość opracowania linii produktów, która odpowiada na oczekiwania dermatologów i pediatrów - zapewnia  skuteczną pielęgnację skóry we wszystkich fazach  atopowego zapalenia skóry.

Linia Eucerin Volume-Filler
Przebadana klinicznie linia Eucerin Volume-Filler została stworzona tak, aby działać na określone warstwy skóry, w których następuje utrata objętości.
Linia Eucerin AtopiControl
Produkty Eucerin AtopiControl to odpowiedź na potrzeby coraz częstszego problemu dermatologicznego jakim jest skóra sucha i skóra atopowa. Skutecznie pomagają gdy skóra jest skłonna do podrażnień oraz są efektywne zarówno w fazach nieaktywnych, jak i podczas nasilenia objawów atopowego zapalenia skóry.

2014

Linie kosmetyków Eucerin do skóry nadwrażliwej
Opracowując kosmetyki do skóry nadwrażliwej Eucerin HyperSENSITIVE naukowcy w firmie Eucerin skupili się na trzech typowych objawach, które nazywa się Trójkątem Skóry Nadwrażliwej:osłabienie bariery ochronnej skóry, nadreaktywność włóknien nerwowych oraz zaczerwienienie  wywołane przez stan zapalny.

Przebadali ponad 800 kombinacji aktywnych składników dla Eucerin UltraSENSITIVE i Eucerin AntiREDNESS, zanim znaleźli innowacyjny regulator wrażliwości  SymSitive*. Udowodniono, że składnik ten natychmiast redukuje nawrażliwość skóry na czynniki stresujące, jednocześnie podwyższając próg wrażliwości skóry. 

Produkty AntiREDNESS zawierają również naturalną substancję przeciwzapalną i przeciwutleniającą Licochalcone A.

Wszystkie produkty z linii do skóry nadwrażliwej są „czystymi” formułami, co oznacza, że zawierają jedynie ograniczoną ilość składników i są wolne od konserwantów (w tym parabenów), parafiny, substancji zapachowych, alkoholu, barwników i emulgatorów. 

Opakowanie również odgrywa ważną rolę w utrzymaniu czystości tych produktów. Wszystkie formuły umieszcza się w pojemniki ochronne, aby zabezpieczyć je przed zanieczyszczeniami i utlenianiem. 

* =zarej. znak towarowy Symrise AG, Germany


Dwie linie kosmetyków Eucerin do skóry nadwrażliwej: Eucerin UltraSENSITIVE oraz Eucerin AntiREDNESS

Co dalej?

Dziś jesteśmy uznawani za jedną z najbardziej wiarygodnych marek preparatów do pielęgnacji skóry. Jak zwykle przykładamy ogromną wagę do zaawansowanych badań i najwyższej jakości naszych produktów. Punktem wyjścia i głównym punktem uwagi zawsze pozostaje dla nas skóra, a poprzez lepsze zrozumienie jej budowy i czynności spodziewamy się odkryć w przyszłości nowe działania oraz jeszcze skuteczniejsze rozwiązania

Centrum Badań Beiersdorf
Centrum Badań Beiersdorf w Hamburgu, Niemcy.