Eucerin Oil Control - ochrona przeciwsłoneczna

Formuła przyjazna dla oceanów

2 minuty czytania
Pokaż więcej

W jaki sposób wykorzystujemy naukę i wiedzę, aby nasze produkty do ochrony przeciwsłonecznej były przyjazne dla oceanów

Oceany są niezbędne dla wszelkiego życia na naszej planecie. Nie tylko kryją w sobie bogaty podwodny świat, który charakteryzuje ogromna bioróżnorodność, ale także wychwytują dwutlenek węgla (CO2) wytwarzany w wyniku działalności człowieka. Tak naprawdę szacuje się, że 50% życiodajnego tlenu pochodzi z oceanów, ponieważ plankton i rośliny oceaniczne pochłaniają CO2 i uwalniają tlen (O2) z powrotem do atmosfery (Jaką ilość tlenu oceany dodają do globalnych zasobów? | Ziemia | EarthSky).

Właśnie z tego powodu pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze produkty do ochrony przeciwsłonecznej były przyjazne dla oceanów. W Eucerin głęboko wierzymy, że oceany należy traktować z odpowiednią troską i szacunkiem. Wiemy też, że jest to nasza wspólna odpowiedzialność, która dotyczy każdego z nas. Dlatego wszystkie nasze preparaty do opalania są teraz przyjazne dla oceanów.

Co rozumiemy przez „przyjazne dla oceanów“?

To oznacza, że nasze produkty przeciwsłoneczne działają w harmonii z oceanami oraz zamieszkującymi je gatunkami fauny i flory, a dzięki naukowemu i zrównoważonemu procesowi podejmowania decyzji zapewniają także skuteczną, dermatologiczną pielęgnację skóry, która zmienia życie naszych klientów. Właśnie na takim przekonaniu oparta jest nasza formuła przyjazna dla oceanów.

Wychodząc poza standardowe działania

Już od ponad 100 lat Eucerin tworzy i dostarcza klientom zmieniające życie dermatologiczne produkty do pielęgnacji skóry. Pomogliśmy milionom ludzi przezwyciężyć choroby skórne, problemy zdrowotne i stygmatyzację społeczną. Wierzymy w moc zmieniania życia na lepsze oraz w PIELĘGNACJĘ, która wykracza poza dbanie o skórę. Oznacza to, że bierzemy odpowiedzialność za Twoją skórę oraz za naszą planetę. Dlatego zobowiązujemy się do wprowadzania znaczących ulepszeń w sposobie prowadzenia naszej działalności dla dobra planety i wszelkich form życia na niej. Tutaj możesz znaleźć informacje o naszych celach zrównoważonego rozwoju.

Niemniej jednak czujemy szczególną odpowiedzialność za nasze produkty przeciwsłoneczne, które stosują miliony ludzi na całym świecie, również przed kąpielą w oceanie. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze preparaty zapewniały jak najlepszą ochronę przeciwsłoneczną, będąc jednocześnie bezpieczne dla wód oceanicznych.

Egzotyczne ryby pośród koralowców

Co osiągnęliśmy do tej pory?

Naszą misją zawsze było tworzenie produktów przeciwsłonecznych, które pozwolą Tobie i Twoim bliskim cieszyć się słońcem, zapewniając przy tym odpowiednią ochronę skóry. Opierając się na najnowszych osiągnięciach naukowych i naszej skonsolidowanej wiedzy specjalistycznej, naukowcy Eucerin zajmujący się ochroną przeciwsłoneczną opracowali formuły filtrów przeciwsłonecznych, które mają najwyższe właściwości ochronne i łagodniejszy wpływ na oceany.

Bez mikroplastiku

W przeszłości wiele preparatów kosmetycznych wymagało mikroplastiku, aby móc skutecznie działać. Jednak cząsteczki mikroplastiku są małe (mają mniej niż 5 mm), nie ulegają degradacji i nie rozpuszczają się w wodzie*. Dlatego mogą wyrządzać dramatyczne szkody w ekosystemie.

W 2013 roku Beiersdorf – macierzysta spółka Eucerin – jako jedna z pierwszych firm kosmetycznych zdecydowała się zrezygnować z polietylenowych drobinek peelingujących (powszechnie nazywanych mikrogranulkami). 

W roku 2015 marka Eucerin zamieniła cząsteczki polietylenu na bardziej przyjazne dla środowiska substancje alternatywne, takie jak cząsteczki celulozy mikrokrystalicznej, cząsteczki dwutlenku lub wosk rycynowy. Te przyjazne dla środowiska alternatywy są tak samo delikatne i łagodne dla skóry jak poprzednio stosowane składniki i zapewniają ten sam efekt peelingujący. 

W 2020 roku wyeliminowaliśmy nylon, jeden rodzaj mikroplastiku, i dostosowaliśmy odpowiednie formuły produktów. 

Możemy przyznać z dumą, że od końca 2022 roku wszystkie nasze produkty do ochorny przeciwsłonecznej nie zawierają mikroplastiku*.

Biodegradowalne polimery

Polimery są jednym ze składników, które pozwalają nam zmieniać sposób działania naszych produktów oraz tego, jak je odczuwamy. Na przykład jeden polimer pomaga utworzyć film na skórze. Inne sprawiają, że warstwy produktu są odporne na wodę lub pot. Oczywiście te elementy są ważne dla Twojego bezpieczeństwa.

Takie właściwości są szczególnie trudne do uzyskania w naturze, co oznacza, że do niedawna musieliśmy używać polimerów nieulegających biodegradacji. Jednak zrobiliśmy duże postępy i już wymieniliśmy wiele z nich na biodegradowalne odpowiedniki. Oznacza to, że mogą one zostać zjedzone przez drobnoustroje i ponownie wtopić się w naturę. Zgodnie z naszym ambitnym celem, chcemy do 2025 roku używać wyłącznie polimerów biodegradowalnych.

Filtry UV

Filtry UV są niezbędnymi składnikami skutecznych produktów przeciwsłonecznych. Dzięki przełomowym odkryciom naukowym w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym możemy teraz łączyć filtry w sposób, który pozwala na stosowanie ich w mniejszej ilości, a zatem na wywieranie mniejszego wpływu na środowisko przy zachowaniu tego samego poziomu ochrony przed promieniowaniem UV. 

Przyszłość formuły przyjaznej dla oceanów

Jednak to nie koniec naszych ambicji. Mamy o wiele więcej planów i chcemy, aby nasze filtry przeciwsłoneczne oraz wszystkie nasze produkty były lepsze – dla Ciebie, dla oceanów i dla całej naszej planety. Właśnie takie przekonanie stoi za formułą przyjazną dla oceanów. 

 

* Mikroplastiki zgodnie z definicją UNEP. Nie obejmuje produktów sprzedawanych bez recepty w USA.

Ochrona przeciwsłoneczna

Powiązane artykuły

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin