Surowce dla produktów wysokiej jakości

Trzy pytania na temat oleju palmowego

3 minuty na przeczytanie
Show more

Czy produkty Eucerin zawierają olej palmowy?

Beiersdorf nie pozyskuje oleju palmowego bezpośrednio do produkcji kosmetyków. Jednak - jak to zwykle bywa w branży kosmetycznej - stosujemy dodatki, takie jak emulgatory i środki powierzchniowo czynne, które są niezbędne w wielu produktach. Są one zwykle produkowane na bazie olejów mineralnych i roślinnych, takich jak olej kokosowy, olej rzepakowy, a nawet olej palmowy i olej z ziaren palmowych.

Olej palmowy
Eucerin lub firma Beiersdorf nie pozyskuje bezpośrednio oleju palmowego do produkcji swoich produktów.

Co firma Beiersdorf robi na rzecz zrównoważonej uprawy?

Od kilku lat ściśle współpracujemy z dostawcami w celu promowania większej przejrzystości w łańcuchu dostaw, aby wspierać wysiłki na rzecz wdrożenia i rozszerzenia inicjatywy zrównoważonej produkcji oleju palmowego. Oprócz zaangażowania w działania organizacji (Roundtable on Sustainable Palm Oil) - Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego (RSPO), uczestniczymy również w "Forum for Sustainable Palm Oil" (FONAP) i jesteśmy zobowiązani do dalszego ulepszania istniejących kryteriów certyfikacji.

Rozwój zrównoważonej produkcji oleju palmowego.
Beiersdorf ściśle współpracuje ze swoimi dostawcami, aby wspierać rozwój zrównoważonej produkcji oleju palmowego (z ziaren).

Jaką drogę obierze Beiersdorf w przyszłości?

W ostatnich latach dokonaliśmy znacznego postępu w kierunku stosowania oleju palmowego (z ziaren palmowych) produkowanego w zrównoważony sposób. Pracujemy nad przejściem na zrównoważone masowo oleje palmowe (z ziaren) i odpowiednie pochodne do 2020 roku oraz nad zapewnieniem, że dane składniki są używane wyłącznie ze zrównoważonych źródeł (Certified Sustainable Palm Kernel Oil). Do czasu zakończenia konwersji Beiersdorf będzie pozyskiwać certyfikaty "Book and Claim" dla pozostałych części.

Powiązane artykuły

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin