Dr Rainer Wolber, Szef Badań i Rozwoju Eucerin

Rozwiązania naukowe, dzięki którym powstała linia antyperspirantów i łagodnych dla skóry dezodorantów Eucerin

Silne pocenie się to nie tylko problem czysto fizyczny. To również problem emocjonalny. Może one negatywnie wpływać na samoocenę i pewność siebie.

KULISY POWSTANIA NASZEJ NOWEJ LINII PRODUKTÓW

"Część problemu to warstwa psychologiczna" mówi dr Rainer Wolber, Head of Research & Development Eucerin. "Osoby zmagające się z nadmiernym poceniem, często czują się zażenowane występowaniem tych objawów i wstydzą się zwrócić o pomoc. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku innych chorób skóry. 

"Dlatego naszym pierwszym krokiem przed opracowaniem nowych produktów była rozmowa z osobami  (pacjenci, dermatolodzy, psycholodzy) najlepiej znającymi ten problem."

Eksperci Eucerin przeprowadzili szczegółowe rozmowy z osobami cierpiącymi z powodu nadmiernej potliwości i problemów skórnych oraz z farmaceutami, do których pacjenci najczęściej zwracają się z prośbą o poradę. 

Nasi badacze otrzymywali wciąż te same odpowiedzi. Pacjenci mówili nam, że nie ma jednego skutecznego rozwiązania ich problemu. Mieli poczucie, że muszą dokonywać wyboru - albo zdecydować się na produkt medyczny, albo wybrać kosmetyk o większej tolerancji, ale być może mniej skuteczny. 

"Zrozumienie potrzeb osób cierpiacych na nadmierna potliwość było naszym punktem wyjścia, kiedy zaczynaliśmy pracować nad naszą linią dezodorantów i antytranspirantów," mówi dr Wolber.

"Eucerin cieszy się już doskonałą reputacją w dziedzinie medycznej pielęgnacji skóry oraz posiada znaczne doświadczenie w opracowywaniu niezawodnych i godnych zaufania kosmetyków przyjaznych dla skóry."

Dwie kobiety w gabinecie konsultacji medycznych
Badacze Eucerin przeprowadzili wywiady z osobami cierpiącymi z powodu nadmiernej potliwości.
Dwóch badaczy Eucerin podczas rozmowy
Nasi eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry opracowali szereg skutecznych, przyjaznych dla skóry produktów.

"Tak więc, wykorzystaliśmy nasze najsilniejsze atuty, aby opracować Anti-Perspirant Intensive Przeciw nadmiernemu poceniu (72h) i Anti-Perspirant Przeciw silnemu poceniu (48h). 

W antyperspirancie  Przeciw nadmiernemu poceniu zastosowaliśmy formułę, w której połączyliśmy dwa wysoce skuteczne składniki przeciwpotne w wysokim stężeniu. Chlorowodorek glinu (ACH), który zmniejsza ilość potu na powierzchni skóry blokując górne części przewodów wyprowadzających gruczołów potowych oraz działa jako bariera dla bakterii, pomagając zmniejszyć nieprzyjemny zapach potu. Drugim składnikiem jest  Chlorek glinu (AC), który wnika głębiej, do gruczołów potowych, długotrwale hamując wydzielanie potu. 

Anti-Perspirant Przeciw silnemu poceniu również zawiera chlorowodorek glinu (ACH) i posiada lekki, neutralny zapach oraz jest odpowiedni dla skóry wrażliwej i po goleniu."

Sposób działania chlorowodorek glinu i chlorku glinu
Chlorowodorek glinu i chlorek glinu współdziałają dla maksymalnej skuteczności. Oba składniki blokują przewody potowe.

Oba produkty zostały przetestowane przez osoby z silną potliwością. Anti-Perspirant Intensive Przeciw nadmiernemu poceniu ogranicza wydzielanie potu o 91% działając do 72 godzin*. Anti-Perspirant Przeciw silnemu poceniu oferuje trwającą 48 godzin ochronę przed poceniem się i nieprzyjemnym zapachem.

Eucerin ilustracja redukcji wydzielania potu

"Osobom z problemami skórnymi oraz tym, którzy wcześniej wykazywali brak tolerancji (podrażnienie, alergia) na dezodoranty, oferujemy Dezodorant Do skóry Wrażliwej (24H). Ten łagodny preparat nie zawiera czynników drażniących, jak środki zapachowe, alkohol, konserwanty i barwniki.

Został on przebadany na pacjentach z wypryskiem atopowym i łuszczycą oraz na osobach ze skórą wrażliwą i nietolerancją dezodorantów."

*Badanie kliniczne skuteczności na grupie 25 osób, średnia redukcja wydzielania potu - 91%