Naukowiec w laboratorium

Rozwiązania naukowe, dzięki którym powstała linia Eucerin Complete Repair

Pogłębianie wiedzy Eucerin w pielęgnacji skóry, po raz pierwszy zostało ustanowione już w 1990 roku, kiedy został opracowany pierwszy produkt zawierający naturalny czynnik nawilżający. Mocznik był szeroko stosowany w kosmetyce i był najczęściej stosowanym składnikiem do skóry suchej. Najnowszą formułą Eucerin dla skóry suchej jest Eucerin Complete Repair. Dr Alexander Filbry, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu do Pielęgnacji Ciała Eucerin wyjaśnia, "że jest ona skierowana na trzy główne przyczyny suchej skóry".

Eucerin pozostaje liderem innowacyjnej pielęgnacji skóry

"Kiedy przyjrzeliśmy się bliżej suchej skórze, zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebuje ona więcej, niż tylko pojedynczych składników NMF, jak mocznik i kwas mlekowy.
Odkryliśmy, że w skórze suchej niewydolna jest sieć akwaporyn, czyli kanałów odpowiedzialnych za dystrybucję wilgoci w głębszych warstwach skóry.
To doprowadziło do odkrycia Gluco-glycerolu, cząsteczki, która stymuluje działanie akwaporyn i przywraca naturalny przepływ wilgoci w kierunku powierzchni skóry."

Technologia Akwaporyn Eucerin koncentruje się na Gluco-glycerolu (połączeniu glukozy i  glicerolu), nowatorskim środku nawilżającym  o udowodnionym działaniu biologicznym. Polega ono na pobudzaniu  sieci transportu wilgoci tworzonej przez akwaporyny (kanały wodne) , dzięki czemu nawodnienie skóry ulega poprawie. 

"Gluco-glycerol jest biologicznie identyczny z cząsteczkami stymulującymi kanały wodne skóry. Sieć akwaporyn jest odpowiedzialna za dystrybucję wilgoci w głębszych warstwach naskórka oraz za naturalny przepływ wilgoci w górę, do warstw zewnętrznych, zapewniając długotrwałe nawilżenie."

Graficzna ilustracja akwaporyn
Akwaporyny to mikroskopijne kanały wodne położone w membranach komórkowych, które kontrolują transfer wody do wewnątrz i na zewnątrz komórek.
Graficzna ilustracja nawilżonej skóry
Więcej akwaporyn umożliwia nawilżenie nawet głębokich warstw naskórka

"W naszych badaniach połączyliśmy składniki naturalngo czynnika nawilżającego uzyskując Complete Repair NMF Complex. Skóra w sposób naturalny zawiera mieszaninę substancji, które regulują zawartość wilgoci, które występują pod wspólna nazwą NMF - naturalny czynnik nawilżający. Są to substancje higroskopijne, które przyciągają i absorbują wodę z głębszych warstw skóry do górnych warstw, intensywnie nasilając wiązanie wody w górnej warstwie rogowej naskórka. Jednakże w suchej skórze występuje niedobór tych nsubstancji, który należy uzupełnić, aby skóra mogła ponownie prawidłowo funkcjonować."

Produkty z linii Eucerin Complete Repair zawierają w swoim składzie mocznik i kwas mlekowy oraz karnitynę, aminokwasy, pirolidonowy  kwas karboksylowy (PCA), sole nieorganiczne i sacharydy. Odwzorowują one proporcje głównych składników NMF znajdujących się w zdrowej skórze. 

Obejrzyj film prezentujący działanie Eucerin Complete Repair

" Dzięki naszej wiedzy na temat bariery ochronnej skóry do formuły dołączyliśmy Ceramid 3 - lipid, który bezpośrednio odtwarza barierę ochronną i zapobiega utracie wody. Ceramidy są w sposób naturalny produkowane przez skórę w celu wytworzenia bariery ochronnej, która zapobiega utracie wilgoci przez parowanie. Jednocześnie ich obecność zapobiega wnikaniu w głab skóry substancji drażniących  i alergenów, które mogą powodować stan zapalny i świąd skóry. Wiemy, że spadek poziomu ceramidów w skórze może prowadzić do jej suchości i podrażnienia."

Graficzna ilustracja nawilżenia skóry przed i po zastosowaniu Eucerin Complete Repair.
Regularne stosowanie Eucerin Complete Repair poprawia nawilżenie skóry.

Gdy wszystkie te substancje czynne połączą się, nasz Complete Reapair Balsam nawilżający będzie działał na powierzchni skóry oraz w górnych i w głębszych warstwch naskórka, tak aby skutecznie walczyć z przyczynami suchej skóry na każdym poziomie.

"Regularne stosowanie pomaga w przywróceniu naturalnego procesu kontroli poziomu wilgoci w skórze, zapewniając długotrwałą ulgę i uwolnienie od oznak suchej skóry. Pozostawiają uczucie miękkiej i jedwabiście gładkiej skóry."

Graficzna ilustracja przekonujących efektów nawilżających.

"To działanie zostało klinicznie potwierdzone w badaniach dermatologicznych. W badaniach skuteczności działania mleczka  Eucerin Complete Repair na grupie 87 kobiet w wieku od 60 do 80 lat, nawodnienie skóry uległo poprawie o 37% już w ciągu 48 godzin po jednorazowym zastosowaniu produktu."

Mleczka Eucerin Comlete Repair szybko stają się najpopularniejszym rozwiązaniem dla suchej skóry, oferowanym przez Eucerin.  Nie jest to zaskakujące, ponieważ są wynikiem wielu lat specjalistycznych badań, a testy dermatologiczne udowodniły, że są skuteczniejsze, niż oferowane wcześniej  produkty.