Naukowiec Eucerin w laboratorium

Rozwiązania naukowe stojące za Eucerin Volume-Filler

Utrata objętości skóry i wyraźnych konturów twarzy to główna oznaka starzenia się skóry. Do tej pory jednak niewiele było dostępnych produktów do pielęgnacji skóry, które zajmowały się  tym szczególnym problemem.

Dlatego wyzwanie podczas opracowywania Eucerin Volume-Filler polegało na zidentyfikowaniu silnie działających substancji czynnych, które zwalczałyby wielorakie przyczyny spadku objętości skóry i odtwarzały kontury twarzy, aby przywrócić jej młodzieńczy wygląd bez ingerencji chirurgicznej. 

KULISY POWSTANIA NASZEJ NOWEJ LINII NADAJĄCEJ OBJĘTOŚĆ SKÓRZE

Skóra traci objętość wskutek łącznego działania naturalnych (wewnętrznych) i zewnętrznych czynników, które powodują wiotczenie skóry, utratę konturów twarzy i mogą nawet wpływać na jej wyraz w miarę, jak dystrybucja komórek nadających objętość pogarsza się z wiekiem.

 “To był problem, którym jak dotąd nie zajęto się w ramach tworzenia produktów do pielęgnacji skóry" - wyjaśnia dr Andrea Schölermann, Doradca Kliniczny Eucerin. “Ale po przyjrzeniu się popularności niektórych inwazyjnych procedur przywracających objętość, znaleźliśmy inspirację do pracy nad formułą, która może dawać dobre efekty przy codziennym stosowaniu.”

“Łącząc trzy aktywne składniki byliśmy w stanie opracować linię produktów, które sięgały pod powierzchnię skóry, aby działać na wiele różnych czynników odpowiedzialnych za utratę naturalnej objętości.”
Naukowcy Eucerin przy pracy w laboratorium
Nasze badania skoncentrowały się na spowolnieniu procesów prowadzących do utraty objętości w skórze.
Praca nad stworzeniem formuły Eucerin Volume-Filler
Po wyselekcjonowaniu magnololu, jako głównego składnika, można było rozpocząć opracowanie składu preparatów Eucerin Volume-Filler.
Magnolol powoduje wzrost liczby komórek nadających skórze objętość

Naszym punktem wyjściowym była naturalna substancja czynna o nazwie magnolol, otrzymywana z wyciągu z kory drzewa magnolii. Magnolol penetruje w głąb skóry, gdzie stymuluje pracę komórek nadających objętość w niższych warstwach skóry. Pobudza on również produkcję substancji przekaźnikowych, które zwiększają wytwarzanie własnego kolagenu przez skórę.

“Szukaliśmy również składnika, który mógłby przenikać do głębszych warstw skóry, aby wzmocnić jej strukturę, która w sposób naturalny ulega spłaszczeniu w miarę, jak się starzejemy” - wyjaśnia dr Andrea Schölermann. “A regeneracja komórek, przepływ krwi i produkcja kolagenu zaczynają zwalniać.”

Wiedzieliśmy, że gdybyśmy mogli zatrzymać, albo chociaż spowolnić ten proces spłaszczania struktury skóry, bylibyśmy w stanie przywrócić skórze objętość i siłę.

Magnolol zwiększa objętość komórek

Peptydy zastosowane w produktach Eucerin Volume-Filler uzyskuje się z owoców anyżu, tradycyjnie uprawianego ze względu na jego korzystne właściwości lecznicze.  “Ten szczególny rodzaj naturalnego peptydu posiada zdolność stabilizowania słabej tkanki łącznej, pomagając skórze rozkładać i usuwać uszkodzone komórki. W ten sposób pobudza skórę do gojenia się i regeneracji.”* - wyjaśnia dr Andrea Schölermann.

*Badania In vitro