serum na przebarwienia na twarzy

Serum na przebarwienia - jak wybrać najlepsze?

3 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Serum na przebarwienia – jak wybrać najlepsze?

Przebarwienia na twarzy powstają wskutek nadmiernego gromadzenia się barwnika - melaniny w niektórych miejscach skóry. Mają różną wielkość i postać – czasami są to drobne, nieszkodliwe piegi, innym razem znacznie większe plamy, takie jak melasma. W niemal każdym przypadku bywają uznawane za dokuczliwy defekt estetyczny, a wiele kobiet pragnie się ich pozbyć za pomocą kosmetyków. Jednym z najskuteczniejszych produktów kosmetycznych w walce ze zmianami pigmentacyjnymi to bez wątpienia serum. Jak więc wybrać odpowiedni produkt? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Serum na przebarwienia – dlaczego warto je stosować?

serum na przebarwienia po trądziku

Różnego rodzaju przebarwienia skórne to zmiany powstające wskutek nadmiernej produkcji melaniny przez komórki znane jako melanocyty. Od ich aktywności zależy odcień Twojej skóry, włosów i oczu. Ich aktywność jest uwarunkowana genetycznie. Jednak na produkcję melaniny wpływają również inne czynniki – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wśród nich główną rolę odgrywa promieniowanie słoneczne czy aktywność hormonów. Oczywiście podstawą i najlepszą bronią w walce z przebarwieniami jest profilaktyka, jednak co wtedy, kiedy doszło już do powstania zmian? W takim wypadku oprzyj się na prawidłowej pielęgnacji, w której serum do twarzy na przebarwienia odgrywa bardzo ważną rolę. Dlaczego? To produkt o wysoce skoncentrowanych składnikach, które decydują o intensywności jego działania. W niektórych przypadkach serum na przebarwienia może zawierać wyższe stężenie składników aktywnych od np. kremu do twarzy.

Na które składniki warto zwrócić uwagę, szukając serum na przebarwienia?

Każde skuteczne serum na przebarwienia powinno mieć starannie opracowany skład z przynajmniej jednym z niżej wymienionych składników aktywnych. Jakich? Oto najpopularniejsze, chętnie wykorzystywane substancje:

  • Niacynamid, czyli aktywna postać witaminy B3 przede wszystkim ujednolica koloryt skóry. Wykazuje też działanie spowalniające procesy starzenia się skóry oraz działanie przeciwzapalne. Dodatkowo ma właściwości nawilżające, a przy tym reguluje poziom wydzielanego sebum.

  • Witamina C zyskała ogromną popularność w dziedzinie pielęgnacji twarzy. To zasługa jej efektywnego, zaskakująco wszechstronnego działania. Co potrafi? Przede wszystkim złuszcza naskórek oraz ogranicza ilość produkowanej przez komórki skóry melaniny. W ten sposób opóźnia proces powstawania plam pigmentacyjnych. Ponadto redukując aktywne rodniki spowalnia proces starzenia się komórek skóry, do którego znacząco przyczynia się stres oksydacyjny.  

  • Kwas glikolowy zalicza się do grupy kwasów AHA. Znakomicie złuszcza naskórek, rozświetla skórę oraz wyrównuje jej koloryt. Zmniejsza również zmiany potrądzikowe, a także odżywia, regeneruje oraz wygładza skórę. 
  • Kwas kojowy będący inhibitorem tyrozynazy, hamuje aktywność tyrozynazy, która odpowiada za produkcję melaniny. Występuje w różnych stężeniach, od których zależy intensywność działania danego serum. Pielęgnację z jego udziałem zaczynaj od najniższych stężeń.

  • Thiamidol zawarty w dermokosmetykach Eucerin to innowacyjny składnik, który hamuje aktywność tyrozynazy, czyli głównego enzymu uczestniczącego w procesie produkcji barwnika skórnego. Redukuje istniejące zmiany oraz zapobiega wystąpieniu nowych. Może też hamować transfer melaniny z melanocyów do komórek naskórka, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia obszaru przebarwienia. Thiamidol wykazuje skuteczność w walce z przebarwieniami hormonalnymi, posłonecznymi, w kuracji przebarwień potrądzikowych, plam starczych czy plam soczewicowatych.

  • Kwas salicylowy o właściwościach złuszczających, przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych wykorzystuje się w leczeniu przebarwień potrądzikowych. Dodatkowo wygładza strukturę skóry, co na pewno docenią osoby z bliznami po trądziku.

Jakie serum na przebarwienia wybrać?

serum na przebarwienia po trądziku

Jakie cechy wyróżniają dobre serum na przebarwienia? W jego składzie poszukuj składników rozjaśniających – zostały dokładnie omówione powyżej. Ich zadanie to wyrównanie kolorytu skóry oraz redukcja przebarwień. Dobre serum na przebarwienia powinno również zawierać substancje hamujące produkcję melaniny, które powstrzymują proces powstawania nowych zmian. Świetnie, gdy będzie ono wzbogacone o składniki nawilżające, które wspierają utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Dzięki nim zachowa ona elastyczność oraz dobrą kondycję. Dobre serum na przebarwienia może zawierać kwas hialuronowy, glicerynę lub ceramidy. Co jeszcze powinno charakteryzować serum na przebarwienia? Z pewnością łagodne działanie, które nie podrażnia skóry. Poszukuj niekomedogennych, delikatnych formuł bez substancji drażniących. Równolegle z serum na przebarwienia używaj również kremów z filtrami SPF, które zapobiegną ich ponownemu powstawaniu. Wiesz już, jakie serum na przebarwienia wybrać. Czas więc na przyjrzenie się efektom, które możesz dzięki niemu zaobserwować.

Jakie efekty można osiągnąć, stosując serum na przebarwienia?

AntiPigment rutyna pielęgnacyjna

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, warto zaopatrzyć się w krem i serum na przebarwienia oraz przestrzegać kolejności aplikacji produktów. Serum to najczęściej lekki, nieco wodnisty lub żelowy produkt, który szybko się wchłania ale też łatwo się utlenia. Właśnie dlatego tuż po jego aplikacji należy nałożyć na twarz krem. Wówczas pielęgnacja skóry stanie się kompletna. Dobrym wyborem oraz wsparciem w walce z przebarwieniami jest Eucerin Anti-Pigment krem na dzień SPF 30 zawierający opatentowany Thiamidol. To kosmetyk, który nie tylko redukuje przebarwienia, ale też chroni skórę przed powstawaniem nowych zmian za sprawą SPF 30. Podczas stosowania serum na przebarwienia na twarzy kluczowe znaczenie ma systematyczność jego aplikacji. Dla optymalnych efektów rekomendujemy stosowanie produktów z Thiamidolem do 4 razy dziennie. Przy regularnym stosowaniu przez 12 tygodni, przebarwienia mogą być zredukowane aż do -75%.* 

Czego spodziewać się przy regularnym stosowaniu serów na przebarwienia?

  1. Rozjaśnienie skóry, w obszarach, gdzie znajdują się przebarwienia w postaci piegów, plam soczewicowatych czy ostudy. Dobre serum wyrównuje koloryt skóry oraz pozostawia ją przyjemnie gładką. 

  2. Dzięki odpowiednim składnikom serum może zredukować przebarwienia potrądzikowe, a dzięki procesowi złuszczania martwego naskórka wyrównać jej strukturę. 

  3. Serum hamując produkcję melaniny w skórze, zapobiegnie powstawaniu nowych  przebarwień.

To, jak szybko pojawiają się efekty stosowania serum na przebarwienia, zależy od zaawansowania i typu zmian na skórze. Kosmetyki na przebarwienia Eucerin zapewniają pierwsze rezultaty już po 2 tygodniach regularnego stosowania.

Najlepsze serum na przebarwienia

Trudno jednoznacznie wskazać, które serum na przebarwienia działa najlepiej. Wiele zależy od wymagań Twojej skóry oraz typu przebarwień, z którymi się zmagasz. Jednak wiedząc, czego potrzebuje Twoja cera, z pewnością będziesz w stanie wybrać produkt zawierający odpowiednie składniki. Co więcej, podczas poszukiwania najlepszego serum na przebarwienia zastanów się, jakiego typu formułę preferujesz. Wodnistą czy może żelową? 

Możesz wybrać klasyczny produkt do stosowania na całą skórę twarzy lub zdecydować się na serum punktowe na przebarwienia. Znajdziesz je wśród propozycji Eucerin pod postacią korektora punktowego Eucerin Anti-Pigment z Thiamidolem. To innowacyjna formuła, która świetnie sprawdza się w przypadku niewielkich przebarwień. Ma konsystencję nietłustego żelu, który nie tylko redukuje przebarwienia, ale też zapobiega ich ponownemu występowaniu. To korektor punktowy będący przykładem skutecznego serum na przebarwienia. Opinie na temat jego pozytywnego działania potwierdzają badania kliniczne i testy dermatologiczne. Oprócz skuteczności bardzo ważne jest też bezpieczeństwo stosowania produktów na przebarwienia. Wybieraj zawsze jedynie przebadane kosmetyki! 

Co musisz zapamiętać? Serum do twarzy na przebarwienia to skoncentrowany produkt o intensywnym działaniu i wysokim stężeniu składników aktywnych, takich jak Thiamidol, witamina C, niacynamid czy kwasy AHA. Włączenie go do pielęgnacji to ważny krok na drodze do uzyskania jednolitego kolorytu skóry oraz pozbycia się przebarwień. Jeśli jednak nie masz pewności co do przyczyny powstania plam lub nie ustępują one nawet po długotrwałym stosowaniu produktów o działaniu redukującym zmiany pigmentacyjne, skontaktuj się z lekarzem dermatologiem.


*Wyniki pochodzą z badania klinicznego Serum Anti-Pigment z udziałem 35 kobiet, 12 tygodni regularnego stosowania 2 razy dziennie.

Powiązane artykuły

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania
Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów
Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje
Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin