Wiedza ekspercka o skórze

4 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Dla Eucerin wiedza na temat fizjologii i struktury skóry stanowi klucz do każdego projektu i przedsięwzięcia. Jest wiele typów i rodzajów skóry, a każdy z nich wymaga indywidualnego podejścia w pielęgnacji. 

Szeroko zakrojone badania Eucerin opierają się zatem na tym, jak skóra funkcjonuje, jak się zmienia i jak reaguje na czynniki środowiskowe. Naukowcy starają się przełożyć tę wiedzę na skuteczne i zindywidualizowane produkty dermokosmetyczne dostosowane do szerokiej gamy potrzeb. To misja i cel zespołu naukowego Eucerin.

Znajomość funkcji skóry to podstawa innowacji

Kobieta naukowiec w laboratorium
Badania i rozwój odgrywają kluczową rolę w gromadzeniu produktów Eucerin.

Badania naukowe i rozwój odgrywają kluczową rolę przy tworzeniu produktów Eucerin.

Opracowanie nowych produktów i ich dobór to pasja Eucerin wynikająca z zainteresowania problemami skóry. Pionierskie innowacje, wyjątkowa jakość i doskonała kompatybilność są podstawą marki i jakości produktów sprzedawanych na całym świecie. Dostarczanie zaawansowanych rozwiązań, które spełniają wszystkie wymagania związane z pielęgnacją skóry, jest zobowiązaniem Eucerin. Badania i rozwój od samego początku odgrywają tu kluczową rolę. Podejście Eucerin do opracowywania innowacyjnych rozwiązań, poprzez nieustanne testowanie i badania jest spójne z filozofią  holistycznego podejścia do nauk medycznych o skórze.

Dogłębna znajomość czegoś tak delikatnego jak ludzka skóra

Badania naukowe i rozwój odgrywają kluczową rolę przy tworzeniu produktów Eucerin.

Opracowanie nowych produktów i ich dobór to pasja Eucerin wynikająca z zainteresowania problemami skóry. Pionierskie innowacje, wyjątkowa jakość i doskonała kompatybilność są podstawą marki i jakości produktów sprzedawanych na całym świecie. Dostarczanie zaawansowanych rozwiązań, które spełniają wszystkie wymagania związane z pielęgnacją skóry, jest zobowiązaniem Eucerin. Badania i rozwój od samego początku odgrywają tu kluczową rolę. Podejście Eucerin do opracowywania  innowacyjnych rozwiązań, poprzez nieustanne testowanie i badania jest spójne z filozofią  holistycznego podejścia do nauk medycznych o skórze.

Ilustracja skóry i jej warstw

Zainteresowanie naukowców Eucerin koncentruje się wokół naskórka, warstwy skóry  o grubości około 0,1 mm. To delikatna tkanka w stanie ciągłej odnowy, co może sprawiać różne problemy. Wiemy, że skóra nie jest taka sama u wszystkich. Mówimy o różnych typach skóry, np. normalnej, suchej, tłustej lub mieszanej. Wiele czynników zewnętrznych jak klimat, zanieczyszczenia środowiska, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, dieta, jak również stosowanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji skóry, środków myjących, środków chemicznych będą miały znaczący wpływ na kondycje skory. 

Ponadto czynniki wewnętrzne jak hormony, stan emocjonalny, choroby mogą być również przyczyną problemów.  

To właśnie sprawia, że każda skóra jest inna i wyjątkowa, z własną historią lub zmieniającym się stanem. Ale bez względu na wiek, genetykę  lub stan konkretnej skóry, Eucerin znajduje rozwiązania przynoszące właściwe metody pielęgnacyjne i ulgę.    


Ludzie za kulisami wiedzy

Zespół ekspertów Eucerin na codzień pracującuje w Hamburgu, w centrali Beiersdorf. Beiersdorf otworzył tutaj rozbudowane międzynarodowe centrum badań i rozwoju. Aby dogłębnie poznać skórę, ponad 500 naukowców Beiersdorf bada złożone procesy, które w niej zachodzą.

Międzynarodowe Centrum Badań i Rozwoju Beiersdorf w Hamburgu, Niemcy.
Międzynarodowe Centrum Badań i Rozwoju Beiersdorf w Hamburgu, Niemcy.
Dwóch naukowców w laboratorium
Naukowcy z różnych dziedzin nauki łączą swoją wiedzę ekspercką.

Uczą się rozumieć procesy metaboliczne zachodzące w skórze oraz poznają funkcje poszczególnych komórek skóry. Opracowują skuteczne składniki aktywne – zarówno te znajdujące się w skórze, jak i pochodzące z innych źródeł, aby móc właściwie wpływać na naturalne procesy zachodzące w skórze, stymulując je tak aby skóra dłużej pozostawała zdrowa.

Przeczytaj więcej o wyszukiwaniu tak zwanych „aktywnych kluczy” w artykule „Poszukiwanie rozwiązań”.

Zespół naukowców Eucerin stara się zebrać jak najwięcej informacji o  konkretnych przyczynach problemów skórnych. Ocenia je i znajduje skuteczne sposoby przeciwdziałania. Czerpie wiedzę z nauk takich jak medycyna, biologia molekularna, bioinżynieria czy chemia; a przy poszukiwaniu rozwiązań stosuje najbardziej innowacyjne dostępne metody naukowe.

To kompleksowe podejście, w ramach którego wszyscy interdyscyplinarni naukowcy pracują wspólnie w jednym miejscu i nieustannie wymieniają swoje poglądy i najnowsze odkrycia prowadzące do opracowywania jednych z najbardziej rozpoznawalnych w świecie dermokosmetyków.

Główne obszary badawcze Centrum Nauki Eucerin:

• badania skóry
• struktury i funkcjonalność skóry
• starzenie się skóry
• czynniki wpływające na skórę i uszkodzenia
• zapalenie skóry
• specyficzne schorzenia skóry

Nasze badania

Ilustracja przedstawiająca dłoń i lupę

1 - Zrozumienie skóry

Chcemy, aby Twoja skóra była zdrowa i promienna – Dowiedz się więcej o naszym zaangażowaniu i pasji. Dowiedz się więcej.

 

Ilustracja przedstawiająca szkiełko testowe i mikroskop

2 - Poszukiwanie rozwiązań

Poszukujemy optymalnych i skutecznych rozwiązań, bo Twoja skóra jest tego warta. Dowiedz się więcej.

Ilustracja dwóch pojemników na produkty

3 - Rozwój produktu

Dowiedz się, jak receptura wpływa na działanie produktu. Dowiedz się więcej.

Ilustracja przedstawiająca mężczyznę z stetoskopem

4 - Bezpieczeństwo i skuteczność

Jak Eucerin może zagwarantować, że produkt jest bezpieczny i dobrze tolerowany? Dowiedz się tutaj!

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania
Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów
Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje
Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin