Opracowanie produktu - Proces ukierunkowany na zdrową i promienną skórę

3 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Samo odkrycie skutecznego aktywnego składnika stanowi prawdziwe wyzwanie, ale jeszcze większym wyzwaniem jest znalezienie optymalnego sposobu na jego wchłanianie przez skórę, przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb podyktowanych przez określone cechy skóry i zachowaniu jej zdrowego i promiennego wyglądu. Eucerin dokłada wszelkich starań pracując w swoich laboratoriach, aby zapewnić idealny skład kosmetyków pozwalający osiągnąć wszystkie stawiane cele.

Co jest niezbędne do badań i rozwoju Eucerin?

Twarz kobiety zostaje przebadana przez naukowca
Podstawą sukcesu jest zaangażowanie firmy Eucerin w poznanie potrzeb każdego rodaju skóry.

Każdy produkt Eucerin:

  • został opracowany na podstawie zaleceń dermatologów i jako dermokosmetyk jest uzupełnieniem leczenia dermatologicznego.
  • Zawiera substancje czynne o wysokiej skuteczności działające uzupełniająco do zastosowanych terapii.
  • Ma ograniczoną liczbę składników, co poprawia ich miejscową tolerancję. 
  • przeszedł badania kliniczne i testy dermatologiczne potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo.
  • jest przyjemny w użyciu.

Opracowanie idealnego produktu

Kobieta naukowiec w laboratorium
Badania, rozwój i testowanie to filary pracy Eucerin na rzecz Twojej skóry.

Bazując na 100-letniej wiedzy eksperckiej Eucerin stał się jedną z najczęściej polecanych przez dermatologów i farmaceutów marek dermo-kosmetycznych na świecie.

Eksperci Eucerin zajmujący się badaniami dokonują bardzo szczegółowej analizy wyników podczas badania, opracowywania i testowaniu produktów. Eucerin nie prowadzi testów na zwierzętach. Taka była polityka marki na długo przed wejściem w życie w 2004 roku dyrektyw europejskich regulujących testowanie kosmetyków na zwierzętach.

Dowiedz się więcej o nietestowanych na zwierzętach produktach Eucerin, zachowujących wysokie standardy skuteczności i bezpieczeństwa.

Proces rozwoju produktu

Naukowiec trzymający szkło testowe
Pierwszym etapem jest znalezienie odpowiedniego składnika.
Mieszanie formuł
Eucerin opracowuje odpowiednią recepturę kosmetyku z zastosowaniem kluczowego składnika.
Testy fotostabilności
Prowadzone są testy fotostabilności w celu wykazania stabilności formulacji po ekspozycji na światło dzienne.
Mikroskopowe testy stabilności
Przeprowadzane są badanie stabilności po przechowywaniu formulacji w różnych temperaturach.
Naukowiec trzymający garnek z kremem Eucerin
Każda receptura jest dokładnie sprawdzana przy wdrożeniu do produkcji.

Pierwszym etapem jest znalezienie odpowiedniego składnika. Eucerin  opracowuje odpowiednią recepturę kosmetyku z zastosowaniem kluczowego składnika. Znalezienie najbardziej skutecznego składnika aktywnego to zawsze przełom, ale nigdy nie koniec pracy.

Potem następuje kolejny ważny krok: zapewnienie odpowiedniego składu produktu, żeby zapewnić komórkom skóry optymalną ilość aktywnych składników  w celu wypełnienia ich zadania. Opracowanie idealnej receptury wokół kluczowego składnika jest tak samo istotne i wymagające, jak znalezienie tego składnika. Następnym krokiem jest rozpuszczenie „kluczowego aktywnego składnika” w odpowiedniej fazie emulsji typu wodnego (na bazie wody) albo oleistego (składająca się głównie z oleju). Badane i testowane są różne fazy olej/woda lub woda/olej pod kątem stabilizacji i transportu składników aktywnych. Naukowcy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie jakie jest przeznaczenie tej formulacji? Czy nowa formuła ma być zastosowana do skóry suchej? Do twarzy czy do ciała? Czy ma to być serum czy raczej krem? Konieczne jest również dobranie odpowiedniej lepkości i zapewnienie konsumentowi najlepszych wrażeń sensorycznych. Przy tym trzeba zadbać o właściwe działanie produktu oraz korzyści dla skóry.

Aby zagwarantować stabilność formuły Eucerin nieustannie się ją testuje. Tylko dokładnie i prawidłowo przetestowane produkty znajdują swoje miejsce na rynku. Testowanie produktu osiąga się podczas procesu zwanego „skalowaniem w górę”, tj. etapu w łańcuchu rozwoju produktu.

Testowanie fotostabilności, czyli odporności produktu na działanie słońca lub światła dziennego.

Istotnym kryterium jest badanie stabilności produktu w różnych temperaturach. Próbki są przez pewien czas wystawione na działanie wybranych wartości temperatur.

Kolejnym etapem jest badanie stabilności mikrobiologicznej, które zapewnia, że zastosowane produkty do pielęgnacji skóry nie będą wykazywały zanieczyszczeń mikrobiologicznych

Po pomyślnym przejściu szeregu testów, kolejnym krokiem jest przygotowanie produktu do sprzedaży, przejście z testowych szalek Petriego do rzeczywistego opakowania na krem. Produkt w opakowaniu musi mieć identyczne właściwości jak próbka laboratoryjna. Wszystkie cechy formulacji opracowanej w laboratorium jak lepkość, pH, wrażenia sensoryczne, kolor i konsystencja muszą być absolutnie takie same jak w produkcie końcowym.

 

Warto wiedzieć: Określony okres ważności produktu po otwarciu (PAO, wyrażony w miesiącach) podany jest z tyłu produktu Eucerin.

„Podczas całego procesu rozwoju produktu, naukowcy Eucerin dbają o jego jakość, zapewniają, że użyto odpowiedniej ilości składników, że stężenie kluczowego składnika aktywnego, wokół którego zbudowano krem jest właściwe i zapewnia skuteczne działanie."

Dr Rainer Wolber, kierownik działu badań i rozwoju Eucerin

Nasze badania

Ilustracja przedstawiająca dłoń i szkło powiększające

Zrozumienie skóry

Chcemy, aby Twoja skóra była zdrowa i promienna – Dowiedz się więcej o naszym zaangażowaniu i pasji. Dowiedz się więcej

Ilustracja przedstawiająca szkiełko testowe i mikroskop

Poszukiwanie rozwiązań

Poszukujemy optymalnych i skutecznych rozwiązań, bo Twoja skóra jest tego warta. Dowiedz się więcej

Ilustracja dwóch pojemników na produkty

Rozwój produktu

Dowiedz się, jak receptura wpływa na działanie produktu.

Ilustracja przedstawiająca mężczyznę z stetoskopem

Bezpieczeństwo i skuteczność

Jak Eucerin może zagwarantować, że produkt jest bezpieczny i dobrze tolerowany? Dowiedz się tutaj!

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania
Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów
Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje
Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin