Kobieta naukowiec w laboratorium

Poszukiwanie rozwiązań - Praca nad przełomowymi rozwiązaniami

3 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Zrozumienie fizjologii i funkcji skóry oraz znalezienie skutecznych i bezpiecznych składników aktywnych to istotne kroki w rozwoju innowacyjnych dermokosmetyków. Wiąże się to z intensywnymi badaniami. Łącząc wiele dyscyplin naukowych,  wiedzę ekspertów oraz doświadczenia i spostrzeżenia dermatologów, Eucerin wyznacza  standardy w zakresie nowoczesnych rozwiązań ukierunkowanych na pielęgnację skóry.

Poszukiwanie najskuteczniejszego składnika aktywnego

Female scientist looking through miscroscope
Naukowcy Eucerin poszukują innowacyjnych substancji czynnych – podstawowego składnika każdego produktu.
Naukowiec trzymający szklankę do badań
Znalezienie nowych, innowacyjnych substancji aktywnych wspierających naszą skórę jest głównym celem pionu badawczo-rozwojowego firmy Eucerin.

Co sprawia, że produkty do pielęgnacji skóry Eucerin są tak skuteczne? Sercem każdego produktu Eucerin jest tak zwany „aktywny klucz", tj. aktywny składnik, który zapewnia wysoka skuteczność produktów i satysfakcje klienta.  
Aktywna korekta zmarszczek, przeciwdziałanie uszkodzeniom skóry wywołanym słońcem lub zwalczanie niedoskonałości skóry wymaga silnych i skutecznych substancji.
W związku z tym, nasze zespoły badawcze opracowując nowy produkt, zaczynają od zidentyfikowania optymalnego kluczowego składnika, który będzie odpowiednio skuteczny na dany problem skórny. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wiąże się z intensywnymi i pracochłonnymi procedurami badawczymi, testami laboratoryjnymi i badaniami klinicznymi, które mogą potrwać nawet kilka lat.

"Aktywne klucze": klucz do poprawy stanu skóry

Naukowcy testujący krem
W Beiersdorf opracowywanie produktu jest procesem wielokierunkowym. Naukowcy z udziałem dermatologów przeprowadzają zakrojone na szeroką skalę testy – wszystko dla przywrócenia zdrowia i blasku Twojej skóry.

Aby osiągnąć powyższy cel, ponad 500 naukowców Beiersdorf pracuje nad poznaniem znaczenia składników macierzy międzykomórkowej i płaszcza hydrolipidowego skóry, oraz badaniem procesów metabolicznych zachodzących w poszczególnych komórkach skóry. 
Aktywne składniki – zarówno te, które w warunkach naturalnych występują w skórze, jak i te pochodzące z innych źródeł – stanowią klucz do opracowania produktów stymulujących naturalne procesy zachodzące w skórze i pozwalających zachować promienny i młody wygląd skóry. Produkty Eucerin chronią skórę i dbają o jej zdrowy wygląd. 


Przeprowadzane są szeroko zakrojone testy w celu sprawdzenia jak skóra zareaguje na składnik aktywny. Czy zastosowana substancja pasuje jak klucz do zamka, aby odpowiednio działać? Opracowywana substancja musi spełniać stawiane jej wymagania, co pozwoli na osiągniecie oczekiwanych efektów.  Może wymagać posiadania właściwości przeciwzapalnych, przyspieszających odnowę komórek skóry, jak np. w kremach przeciwzmarszczkowych, lub przeciwdziałających innym specyficznym stanom skóry.

Gluko-glicerol

To nowatorska technologia inspirowana odkryciem nagrodzonym Nagrodą Nobla. Odkryte w 2010 roku akwaporyny – maleńkie kanaliki wodne w błonach komórkowych komórek naskórka – stały się inspiracją dla innowacji w zakresie nawilżania: aktywny składnik - gluko-glicerol (cząsteczka wytwarzana przez mikroorganizmy, takie jak niebiesko-zielone algi) - stymuluje tworzenie nowych akwaporyn (małych kanalików wodnych) w komórkach skóry, wspierając naturalną sieć służącą do nawilżenia skóry. Zwiększając w ten sposób nawilżenie skóry, ta innowacyjna metoda nadaje się szczególnie do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej. Hyaluron Mgiełka nawilżająca, DermatoCLEAN Żel oczyszczający, DermatoCLEAN Płyn micelarny 3 w 1 i DermatoCLEAN Tonik oczyszczający to produkty zwierające gluko-glicerol.

Ilustracje nawilżonej i wysuszonej skóry

Mocznik

Mocznik jest substancją naturalnie występującą w skórze i stanowi integralną część jej naturalnych czynników nawilżających (NMF). Niedobór Mocznika prowadzi do zwiększonej utraty wody. Udowodniono, że klinicznie sucha skóra ma o 50% niższe stężenie Mocznika niż zdrowa skóra. Uzupełnienie zawartości Mocznika w skórze może w znacznym stopniu zrekompensować ten niedobór. 

Preparaty do pielęgnacji skóry zawierające Mocznik nawilżają skórę wykorzystując higroskopijne właściwości tego składnika, zwiększając w ten sposób zdolność wiązania wody, co poprawia stan skóry suchej i odwodnionej. 

Firma Eucerin wprowadziła swoje pierwsze produkty zawierające Mocznik w 1991 roku, wykorzystując metodę skutecznej stabilizacji.

Kwas Hialuronowy

To aktywny naturalny składnik przeciwstarzeniowy: Unikalna kombinacja krótko- i długołańcuchowego Kwasu Hialuronowego ukierunkowana jest na korektę zmarszczek, od pojawiających się płytkich bruzd do głębokich, utrwalonych zmarszczek. Formuła, która łączy to dwutorowe podejście zawiera również bioaktywną Saponinę Glicyny, która znana jest ze swoich właściwości stymulowania naturalnej syntezy Kwasu Hialuronowego*. W ten sposób, po zastosowaniu produktu zawierającego wspomniane składniki, uzyskujemy efekt gładkiej skóry, a bruzdy i zmarszczki stają się mniej widoczne. Kwas Hialuronowy można znaleźć (między innymi) w linii Eucerin Hyaluron-Filler.

* dane in vitro

Ilustracja skóry przed i po zastosowaniu Eucerin Hyaluron-Filler
Gdy składniki aktywne docierają do głębszych warstw skóry, wygląda ona na bardziej jędrną.

Likochalkon A

Znalezienie nowego, kluczowego składnika aktywnego, który „jak rękawiczka” pasuje do określonych procesów fizjologicznych zachodzących w naszej skórze i który działa naprawczo na uszkodzenia wywołane wpływem czynników środowiskowych - takiego jak substancja biologiczna Likochalkon A, jest tak rzadkie, jak znalezienie igły w stogu siana. 

Likochalkon A jest substancją czynną biologicznie, o dużej sile działania, pozyskiwaną z ekstraktu z korzenia lukrecji Glycyrrhiza inflata. Związek ten posiada właściwości, które mogą być wykorzystane w pielęgnacji skóry. Ma działanie przeciwutleniające, łagodzące i przeciwzapalne. Jest antyoksydantem aktywnym w głębszych warstwach naskórka. Zapewnia ochronę komórek skóry przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem słonecznym oraz  wywołanymi przez wolne rodniki. To bardzo ważny składnik stosowany w wielu produktach linii Eucerin DermoPure.

Dr Rainer Wolber, kierownik działu badań i rozwoju Eucerin.

Nasze badania

Ilustracja przedstawiająca dłoń i szkło powiększające

Zrozumienie skóry

Chcemy, aby Twoja skóra była zdrowa i promienna – Dowiedz się więcej o naszym zaangażowaniu i pasji. Dowiedz się więcej

Ilustracja przedstawiająca szkiełko testowe i mikroskop

Poszukiwanie rozwiązań

Poszukujemy optymalnych i skutecznych rozwiązań, bo Twoja skóra jest tego warta. Dowiedz się więcej

Ilustracja dwóch pojemników na produkty

Rozwój produktu

Dowiedz się, jak receptura wpływa na działanie produktu. Dowiedz się więcej

Ilustracja przedstawiająca mężczyznę z stetoskopem

Bezpieczeństwo i skuteczność

Jak Eucerin może zagwarantować, że produkt jest bezpieczny i dobrze tolerowany? Dowiedz się tutaj!

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania
Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów
Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje
Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin