Maść regenerująca w spray`u do skóry suchej lub popękanej

Sucha skóra ciała – Jak pielęgnować rozległe obszary suchej skóry?

5 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Wiele osób zna i kocha kultową maść regenerującą Eucerin Aquaphor za jej wyjątkowe właściwości regenerujące. Aby poprawić stan niewielkich obszarów bardzo suchej skóry, tradycyjna maść jest doskonałym rozwiązaniem. 

Ale co z rozległymi lub trudno dostępnymi obszarami ciała? Nakładanie maści może być niemożliwe lub czasochłonne. Dlatego właśnie Eucerin Aquaphor stworzył maść w spray'u do stosowania na rozegłe powierzchnie bardzo suchej skóry.

Innowacyjna maść

Maść regenerująca Eucerin Aquaphor to niezastąpiona maść interwencyjna do ciała dla wielu osób, które chcą poprawić stan suchej, bardzo suchej lub popękanej skóry oraz zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Formuła tej maści jest odpowiednia do leczenia drobnych oparzeń, suchych dłoni i skórek wokół paznokci, a nawet do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt. 

Jednak jeśli konieczne jest stosowanie maści na rozległych obszarach ciała, do których dostęp może być utrudniony, tradycyjna maść do ciała  do skóry może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Mając to na uwadze, firma Eucerin postanowiła wprowadzić innowacyjną w kategorii pielęgnacji skóry postać maści w spray'u. Regenerujący spray do ciała Eucerin Aquaphor intensywnie nawilża, aby poprawić stan bardzo suchej i podrażnionej skóry. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu w postaci dozownika w spray'u można teraz łatwo aplikować produkt na duże lub trudno dostępne obszary ciała, takie jak nogi, plecy i tors, dłonie i ramiona, a nawet szorstkie pięty, aby uzyskać natychmiastowe uczucie ukojenia.

Natychmiastowa ulga i złagodzenie objawów suchej skóry
Rozpyl na dowolny obszar ciała, aby uzyskać natychmiastowe uczucie chłodzenia i ukojenia

Maść w spray'u jest bardzo wygodna w stosowaniu. Można ją stosować trzymając pojemnik do góry nogami, zapewniając ciągłe i równomierne rozprowadzanie produktu. Teraz możesz natychmiast ukoić i złagodzić podrażnienia skóry w dowolnym miejscu na ciele, z zasięgiem 360°.

Regeneracja skóry suchej

Eucerin Aquaphor stworzył swoją kultową już maść regenerującą w USA w 1925 roku jako produkt leczniczy, który przyspiesza regenerację skóry w przypadku drobnych oparzeń, wysypek lub bardzo suchej i popękanej skóry. W odróżnieniu od innych balsamów do ciała, Aquaphor zawdzięcza swój wielki sukces wysokiej skuteczności. Jest to maść, która nie zawiera wody, a swoim składem stwarza idealne warunki do regeneracji uszkodzonej lub podrażnionej skóry. Dzięki wysokiej tolerancji i skuteczności u osób ze skórą wrażliwą lub podrażnioną, maść ta stała się podstawowym środkiem stosowanym w leczeniu wspomagającym różnych chorób skóry. 

Składniki aktywne zawarte w klasycznej maści regenerującej Eucerin Aquaphor obejmują Panthenol i Glicerynę. Te kluczowe składniki można również znaleźć w maści w spray'u.  

Jak działają te składniki? Panthenol lub Dexpanthenol jest skutecznym środkiem nawilżającym, który działa poprzez poprawę nawilżenia najbardziej zewnętrznej warstwy skóry i pomaga zmniejszyć utratę wody przez naskórek. Te dwa mechanizmy działają wspomagająco na regenerację skóry. Z kolei Gliceryna jest humektantem, który pomaga przyciągać i zatrzymywać wodę w skórze. Jest również skutecznym środkiem nawilżającym, który wygładza skórę i zapewnia jej długotrwałe nawilżenie. 

Dzięki innowacyjnemu dozownikowi w spray'u, stosowanie tej wysoce skutecznej formuły maści na rozległe lub trudno dostępne obszary ciała jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Jeden produkt, wiele zastosowań

A co zrobić z podrażnieniami skóry powstałymi w wyniku czynności takich jak uprawianie sportu, biwakowanie lub przebywanie na słońcu? 
Aby uspokoić podrażnienia powstałe na niewielkich obszarach skóry po takich aktywnościach, warto sięgnąć po maść regenerującą Eucerin Aquaphor. Jednak w przypadku bardziej rozległych lub trudno dostępnych obszarów ciała potrzebny jest inny rodzaj pielęgnacji  interwencyjnej ""SOS' – regenerujący spray do ciała Eucerin Aquaphor.

"SOS" interwencyjna pomoc dla skóry bardzo suchej lub popękanej
Wysoce skuteczna maść regenerująca do skóry bardzo suchej

Podczas joggingu lub uprawiania sportów drużynowych często dochodzi do otarć naskórka (również w pachwinach). Chociaż zwykła maść z pewnością spełniałaby swoją funkcję ochronną, to jednak jej aplikacja jej wymagałaby więcej czasu i zastosowania większej iości oriduktu. Dzięki innowacyjnemu dozownikowi, można z łatwością zaaplikować regenerującą maść w spray'u Eucerin Aquaphor na rozległe i trudno dostępne obszary ciała. Dozownik ułatwia aplikację, a kultowa formuła daje natychmiastowe uczucie chłodzenia, które koi skórę. Eucerin Aquaphor tworzy na skórze barierę ochronną, wspomagając naturalne procesy przenikania wody i tlenu do skóry. 

Regenerujący spray do ciała Eucerin Aquaphor może być nawet stosowany do pielęgnacji skóry po laseroterapii, aby wspomóc szybką i bezpieczną regenerację.

Produkt sprawdzony i polecany przez ekspertów

Polecany przez dermatologów

Dermatolodzy od dawna zalecają maść regenerującą Eucerin Aquaphor jako niekomedogenną i skuteczną maść do terapii suchej, bardzo suchej lub podrażnionej skóry. Przeprowadzono również liczne badania kliniczne i testy dermatologiczne, które potwierdziły skuteczność maści w interwencyjnej pielęgnacji ""SOS"". Teraz okazało się, że maść w spray'u do ciała jest równie skuteczna i doskonale sprawdza się w przypadku rozległych i trudno dostępnych miejsc na ciele. Badanie Product in Use (PiU) przeprowadzone z udziałem 120 kobiet o suchej lub podrażnionej skórze ciała w wieku od 25 do 651 lat wykazało następujące rezultaty po regularnym stosowaniu produktu przez dwa tygodnie:

 

 

PiU
Natychmiastowa ulga i ukojenie dla suchej, szorstkiej skóry przez cały dzień 88% 
Koi skórę przez cały dzień  88%
Idealnie nadaje się do stosowania na suche stopy i pięty 87%
Zapewnia odświeżający efekt chłodzenia 82%

1 Beiersdorf AG, PiU, Francja, listopad 2019.

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania
Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów
Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje
Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Uzupełnij pielęgnację

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin