Darmowa dostawa od 100 zł | -10% zniżki na pierwsze zakupy

Oczyszczanie i tonizowanie – Jak wybrać najlepszy dla skóry produkt oczyszczający?

4 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Dokładne, ale również delikatne oczyszczania skóry, to pierwsze etap codziennej pielęgnacji. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego skórę należy oczyszczać i tonizować dwa razy dziennie. Podpowiemy również, jak wybrać najlepszy produkt oczyszczający, dostosowany do danego typu skóry, jej stanu i struktury. Przedstawimy linię produktów Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON], która obejmuje produkty do oczyszczania i tonik.

Dlaczego oczyszczanie i tonizowanie jest tak istotne?

Jakie działanie ma produkt oczyszczający? Usuwa zanieczyszczenia.
Oczyszczanie usuwa brud i zanieczyszczenia

Oczyszczanie usuwa ze skóry makijaż, ale równocześnie zalegający  brud, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Pozostawione na skórze, mogą ją podrażniać i zaburzać jej skuteczność jako bariery ochronnej. Oczyszczanie wspomaga również regenerację skóry, dlatego jest szczególnie ważne w przypadku skóry skłonnej do wyprysków i trądziku.

Tonizowanie pomaga usunąć resztki pozostałego na skórze preparatu oczyszczającego, odświeża skórę i przywraca jej naturalne pH, dodatkowo wspierając funkcję bariery ochronnej skóry.

Produkty do pielęgnacji lepiej wnikają w skórę, która jest oczyszczona i stonizowana. Tym samym są bardziej skuteczne i dają skórze maksymalne korzyści.

Jak często należy oczyszczać skórę twarzy?

Zalecamy oczyszczanie i tonizowanie skóry twarzy dwa razy dziennie.

codzienne oczyszczanie twarzy
Oczyszczaj twarz rano i wieczorem

Dlaczego oczyszczamy skórę rano?
Gruczoły łojowe znajdujące się w skórze produkują w sposób ciągły sebum –  mieszaninę substancji lipidowych, które wchodzą w skład bariery ochronnej skóry. Podobnie ciągłym procesem jest złuszczanie komórek powierzchownej warstwy rogowej naskórka. Poranne oczyszczanie pozwala usunąć nadmiar sebum i martwe komórki naskórka.

Dlaczego oczyszczamy skórę wieczorem?
Oczyszczanie skóry wieczorem, przed pójściem spać, umożliwia całkowite usunięcie brudu nagromadzonego w ciągu dnia (zanieczyszczeń i potu), a także resztek makijażu, korektora i filtrów przeciwsłonecznych. Dzięki temu nocą skóra może odnawiać się i regenerować.

Jak wybrać najlepszy produkt oczyszczający do skóry twarzy?

Po pierwsze, wybierz produkt oczyszczający odpowiedni do typu i stanu swojej skóry. Produkt ten powinien oczyszczać skórę delikatnie, ale skutecznie.

Bez względu na typ skóry zalecamy, aby stosować produkty testowane dermatologicznie dostosowane do skóry wrażliwej i unikanie produktów zawierających składniki drażniące. Wiele mydeł zawiera silne zasady, które mogą uszkadzać naturalną warstwę ochronną skóry i wysuszać ją. Idealnie jeśli produkt oczyszczający zawiera również składniki nawilżające, które pozwalają utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry.

Wybierz najlepszy produkt do oczyszczania twarzy dla swojego typu skóry
Wybieraj produkty oczyszczające, które odpowiadają Twojemu typowi skóry, jej kondycji i preferencjom dotyczącym konsystencji kosmetyku.

Po drugie, wybierz produkty, które będą odpowiednie do potrzeb i stopnia oczyszczenia skóry. Na przykład jeśli używasz trwałego, wodoodpornego tuszu do rzęs, może okazać się konieczne usunięcie go najpierw specjalnym preparatem do demakijażu oczu, a dopiero później zastosowanie produktu oczyszczającego i toniku do twarzy.

Każda z nas ma inne preferencje dotyczące konsystencji i sposobów oczyszczania, wybieraj produkty, których będziesz używać z przyjemnością. W ten sposób zyskasz większą motywację do oczyszczania twarzy dwa razy dziennie.

Który preparat oczyszczający Eucerin jest dla mojej skóry najlepszy?

Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] to kompleksowa gama nawilżających produktów oczyszczających, dostosowanych do wszystkich typów skóry oraz potrzeb w zakresie oczyszczania i preferowanej konsystencji. Łagodne i skuteczne produkty do oczyszczania, testowane dermatologicznie i przebadane klinicznie, łączą w sobie wyjątkowo łagodny kompleks oczyszczający z Kwasem Hialuronowym i innymi naturalnymi składnikami, które chronią skórę przed wysuszeniem. Pozostawiają skórę czystą, miękką i nawilżoną.

Produkty do oczyszczania twarzy dla skóry wrażliwej od Eucerin
Nawilżające produkty oczyszczające Eucerin
Gama Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] obejmuje produkty do wszystkich typów skóry, w tym skóry wrażliwej

Jeśli masz cerę normalną lub mieszaną, do oczyszczania zalecamy stosowanie żelu lub wody micelarnej. Dzięki zawartości składników nawilżających produkty oczyszczające Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] są odpowiednie również dla skóry suchej. Ich skuteczność w nawilżaniu skóry została udowodniona klinicznie.

Niezależnie od rodzaju skóry, po zastosowaniu wszystkich produktów oczyszczających DermatoCLEAN [HYALURON] należy sięgnąć po Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] Tonik oczyszczający. Przygotuje on Twoją skórę do kolejnego etapu pielęgnacji i zapewni jej maksymalną zdolność do wchłaniania produktów pielęgnacyjnych.

Wszystkie produkty Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] są odpowiednie do skóry wrażliwej, ale:

  • jeśli masz skłonność do wyprysków i trądziku, zalecamy stosowanie preparatów oczyszczających i tonizujących z serii Eucerin DermoPure.

Jak oczyszczać i tonizować skórę?

Sposób oczyszczania zależy oczywiście od wybranego produktu oczyszczającego:

  • zastosowany żel oczyszczający należy usunąć wodą;
  • produkt oczyszczający na bazie wody micelarnej nakłada się na skórę za pomocą wacika kosmetycznego.

Sposób oczyszczania zależy również od osobistych preferencji:

  • na przykład „podwójne oczyszczanie” – to dwukrotne mycie twarzy, czasem przy użyciu dwóch różnych produktów, ponieważ zapewnia to większą dokładność;
  • metoda gorącej ściereczki (muślinowa ściereczka namoczona w ciepłej wodzie) do usuwania produktu oczyszczającego.

Zazwyczaj zabieg oczyszczający powinien być dwuetapowy:  po oczyszczaniu powinno nastąpić tonizowanie. 
Jeśli do makijażu oczu został zastosowanyn trwały, wodoodporny tusz lub inny kosmetyk, trudny do usunięcia, wykonaj trzy kroki: usuń makijaż oczu, oczyść skórę, a następnie stonizuj.

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Uzupełnij pielęgnację

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin