Za kulisami nauki – Eucerin Hyaluron-Filler

7 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Struktura skóry zmienia się wraz z wiekiem: najpierw pojawiają się drobne linie i zmarszczki, które z czasem ulegają pogłębieniu. miarę dojrzewania skóry stopniowo zmniejszasię jej gęstość jędrnośćjej blask, a później także elastyczność.

Eucerin Hyaluron-Filler został opracowany specjalnie z myślą o zwalczaniu pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak drobne zmarszczki i bruzdy. Unikalna mieszanka krótko- i długołańcuchowy Kwas Hialuronowy, Saponiny Sojowej (Glicynowej) i Enoksolonu zapewnia skuteczne działanie z widocznym efektem wypełnienia głębokich zmarszczek i uzyskania młodszego wyglądu skóry.

Historia Eucerin Hyaluron-Filler

„Większość z nas zaczyna obserwować  drobne linie i zmarszczki już po ukończeniu 30 roku życia” – wyjaśnia dr Sven Fey, szef działu badań i rozwoju w firmie Eucerin. Starzenie się skóry, podobnie jak starzenie się organizmu jest nieuniknione i zależy od wielu różnych czynników. Nie mamy wpływu na czynniki wewnętrzne, biologiczne, mające związek w procesem starzenia się takie, jak nasza genetyka i wydzielane hormony, ale możemy zmienić styl życia, aby uniknąć i ograniczyć niektóre z czynników zewnętrznych, które przyspieszają ten proces. Najważniejszym z nich jest nadmierna ekspozycja na słońce.

„Około 90% przypadków przedwczesnego starzenia się jest spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce” – mówi dr Fey. „Kiedy przystąpiliśmy do tworzenia gamy produktów Eucerin Hyaluron-Filler, mieliśmy na celu ochronę skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych, jednocześnie chcieliśmy stworzyć formułę, która będzie zapewniać skórze nawilżenie, którego tak potrzebuje, oraz spłyci głębokość zmarszczek”.

Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu klinicznemu i wiedzy specjalistycznej oraz produktom, które przynoszą sprawdzone rezultaty, Eucerin jest marką cieszącą się zaufaniem dermatologów na całym świecie. "94% dermatologów, z którymi rozmawialiśmy, stwierdziło, że zastrzyki hialuronowe są dla nich najbardziej uniwersalnym sposobem radzenia sobie z problemami związanymi ze starzeniem się skóry" - wyjaśnia dr Fey. "Chcieliśmy stworzyć preparat do miejscowego stosowania na skórę, który oferowałby korzyści Kwasu Hialuronowego w zakresie wypełniania zmarszczek bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów lub, alternatywnie, wspomagałby rezultaty zabiegów prowadzonych przez dermatologów".

Jakie składniki aktywne wchodzą w skład formuły?

Rozpoczęto badania nad tym, jak zmaksymalizować korzyści płynące z zastosowania Kwasu Hialuronowego w formulacji do stosowania miejscowego. „Kwas Hialuronowy to silny środek nawilżający” – mówi dr Fey. Kwas Hialuronowy jest w sposób naturalny produkowany przez komórki młodej skóry. Niestety z wiekiem komórki wytwarzają go coraz mniej, a skóra staje się coraz bardziej sucha (czasami określa się ten stan mianem suchości spowodowanej wiekiem), drobne linie i zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne na jej powierzchni. „W formule Eucerin Hyaluron-Filler połączyliśmy dwa rodzaje Kwasu Hialuronowego – krótkołańcuchowy i długołańcuchowy – aby uzyskać maksymalne korzyści” – wyjaśnia dr Fey2.

Długołańcuchowy Kwas Hialuronowy pozostaje na powierzchni skóry i działa na rzecz poprawy nawilżenia w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka – tam, gdzie najwcześniej powstają drobne linie i zmarszczki. 
Dzięki cząsteczkom 40 razy mniejszym niż cząsteczki długołańcuchowy Kwasu Hialuronowego, krótkołańcuchowy Kwas Hialuronowy przenika w głębsze warstwy naskórka, gdzie dodatkowo stymuluje komórki skóry do produkcji Kwasu Hialuronowego4.

Długołańcuchowy Kwas Hialuronowy

Krótkołańcuchowy Kwas Hialuronowy

„Zastosowanie obu form Kwasu Hialuronowego krótko i długo- łańcuchowego oznacza, że formuła działa zarówno na drobne zmarszczki powierzchowne, jak i te głębsze” – mówi dr Fey – „ale nie poprzestaliśmy na tym”. Dr Fey i jego zespół postanowili zwiększyć skuteczność Kwasu Hialuronowego poprzez dodanie do formuły Saponiny Sojowej. Saponina to wyciąg z nasion soi. Jest, jak wyjaśnia dr Fey, „jednym z najskuteczniejszych stymulatorów produkcji Kwasu Hialuronowego w skórze właściwej”. Udowodniono, że niezależnie od innych czynników zwiększa produkcję Kwasu Hialuronowego w komórkach skóry nawet o 256%3.

Udowodniono, że Saponina Sojowa zwiększa produkcję Kwasu Hialuronowego w komórkach skóry nawet o 256%3.

W 2021 r. do formuły dodano również Enoksolon, aby spowolnić tempo degradacji Kwasu Hialuronowego w skórze. Degradacja zachodzi za pośrednictwem enzymu hialuronidazy (HYAL1), który rozkłada własny Kwas Hialuronowy skóry. Jeśli aktywność tego enzymu nie zostanie zahamowana, poziom Kwasu Hialuronowego w skórze będzie się zmniejszał. Enoksolon spowalnia tempo degradacji Kwasu Hialuronowego w skórze o ponad 50%. 

Zespół naukowców pracował następnie nad dodaniem do formuły podstawowej najwyższej jakości filtrów UVB i UVA, aby stworzyć kremy do stosowania na dzień oferujące zakres ochrony przeciwsłonecznej dostosowany do wszystkich typów skóry: Eucerin Hyaluron-Filler SPF 15 dla skóry suchej, Eucerin Hyaluron-Filler SPF 15 dla skóry normalnej i mieszanej oraz Eucerin Hyaluron-Filler SPF 30 (dla wszystkich typów skóry).

Aby wzmocnić działanie kremów na dzień, na noc i pod oczy, w ofercie znajduje się również Eucerin Hyaluron-Filler skoncentrowane serum.

Imponujące wyniki dla Eucerin Hyaluron-Filler

Dzięki badaniom klinicznym i testom dermatologicznym udowodniono, że produkty z tej serii wygładzają nawet najgłębsze zmarszczki, zapewniając młody wygląd skóry.

Eucerin Hyaluron-Filler ma udowodnioną klinicznie wysoką skuteczność przeciwzmarszczkową.

Imponujące rezultaty stosowania Eucerin Hyaluron-Filler 

Badania klinicznie i testy dermatologicznie udowodniły, że produkty z tej linii wygładzają głębokie zmarszczki, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej promienna i wygląda młodziej.

Przeprowadzono badania obejmujące ocenę produktu po zastosowaniu (PIU) dotyczące kremów na dzień z filtrem SPF 155,6, kremu pod oczy5 i kremu na noc5. Wszystkie badania zostały przeprowadzone z udziałem osób regularnie stosujących produkty przeciwstarzeniowe. Po czterech tygodniach regularnego stosowania uczestnicy badania odnotowali następujące, imponujące efekty: 

Eucerin Hyaluron-Filler Krem na dzień SPF 15 do skóry suchej: 

2 tygodnie: 88% / 4 tygodnie: 99%: widoczna redukcja drobnych bruzd i zmarszczek
2 tygodnie: 99% / 4 tygodnie: 100%: odmłodzenie wyglądu mojej skóry
2 tygodnie: 96% / 4 tygodnie: 100%: krem sprawia, że moja skóra jest wyraźnie i zauważalnie gładsza
2 tygodnie: 93% / 4 tygodnie: 100%: krem zapobiega powstawaniu nowych bruzd i zmarszczek
2 tygodnie: 88% / 4 tygodnie: 98%: krem zapobiega pogłębianiu się zmarszczek
2 tygodnie: 98% / 4 tygodnie: 100% intensywnie nawilża

Eucerin Hyaluron-Filler Krem na dzień SPF 15 dla skóry normalnej i mieszanej:

88%: widoczna redukcja drobnych zmarszczek
88%: zapobiega powstaawaniu drobnych bruzd i zmarszczek 
87%: pozostawia długotrwałe,  uczucie nawilżenia skóry bez pozostawienia tlustej warstwy 
87%: pozostawia skórę widocznie i odczuwalnie gładszą 
82%: stanowi idealną bazę pod makijaż 

Eucerin Hyaluron-Filler Krem pod oczy SPF 15: 

2 tygodnie: 91% / 4 tygodnie: 100%: zapewnia mojej skórze wokół oczu odmłodzony wygląd
2 tygodnie: 83% / 4 tygodnie: 98%: drobne bruzdy i zmarszczki są widocznie zredukowane
2 tygodnie: 86% / 4 tygodnie: 99%: moja skóra jest wyraźnie i odczuwalnie gładsza
2 tygodnie: 95% / 4 tygodnie: 100%: zapobiega powstawaniu nowych bruzd i zmarszczek
2 tygodnie: 88% / 4 tygodnie: 97%: zapobiega pogłębianiu się zmarszczek

Krem na noc Eucerin Hyaluron-Filler: 

2 tygodnie: 86% / 4 tygodnie: 100%: drobne bruzdy i zmarszczki są widocznie zredukowane
2 tygodnie: 93% / 4 tygodnie: 100%: zapobiega powstawaniu nowych bruzd i zmarszczek
2 tygodnie: 88% / 4 tygodnie: 98%: wspomaga regenerację skóry w ciągu nocy
2 tygodnie: 99% / 4 tygodnie: 99%: ma bardzo intensywne działanie pielęgnacyjne

Krem na dzień Eucerin Hyaluron-Filler SPF 30:

2 tygodnie: 93% / 4 tygodnie: 98%: odmładza wygląd mojej skóry
2 tygodnie: 87% / 4 tygodnie: 97%: sprawia, że moja skóra jest wyraźnie i zauważalnie gładsza
2 tygodnie: 87% / 4 tygodnie: 98%: zapobiega powstawaniu nowych bruzd i zmarszczek
2 tygodnie: 90% / 4 tygodnie: 98% intensywnie nawilża

Eucerin Hyaluron-Filler Skoncentrowane serum:

2 tygodnie: 96% / 4 tygodnie: 99%: natychmiast zapewnia odczuwalny efekt
2 tygodnie: 95% / 4 tygodnie: 98%: sprawia, że moja skóra jest wyraźnie i odczuwalnie gładsza
2 tygodnie: 93% / 4 tygodnie: 98%: zapobiega powstawaniu nowych bruzd i zmarszczek
2 tygodnie: 82% / 4 tygodnie: 98%: sprawia, że czuję się młodziej

Te wyniki, jak również wyniki innych badań klinicznych i dermatologicznych, dowodzą skuteczności naszych produktów – podsumowuje dr Fey. „Eucerin Hyaluron-Filler pomaga kobietom zwalczać pierwsze oznaki starzenia sie skóry bez inwazyjnych zabiegów, a także może być stosowany w połączeniu z zabiegami dermatologicznymi w celu wspomagania i przedłużenia ich rezultatów”.

Źródła

  1. Badania Beiersdorf: Niereprezentatywne badanie przeprowadzone wśród 250 dermatologów z Europy Środkowej i Wschodniej, Argentyny, Francji, Tajlandii, Niemiec i Chile.
  2. Standardową jednostką pomiaru masy atomu jest kilo-dalton (kDa). Długołańcuchowy kwas hialuronowy ma kDa równe 2000, a krótkołańcuchowy kwas hialuronowy ma kDa równe 52.
  3. Raport z badań: Saponiny – nowa generacja substancji czynnych stymulujących wytwarzanie hialuronianu w ludzkiej skórze, S. Gallinat, F. Rippke, C. Keppler, J. Mergell, A. Bürger, F. Stäb, H. Wenck Beiersdorf AG, Hamburg, Niemcy. 
  4. Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy poprawia nawilżenie i wygładza najbardziej zewnętrzne warstwy skóry, podczas gdy niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (który jest 40 razy mniejszy od niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego w formule) wnika dalej w warstwy naskórka, gdzie powstają głębsze zmarszczki.
  5. Beiersdorf AG, PiU, czerwiec 2010. Próbka badawcza: 126 kobiet (50% w wieku 30-39 lat).
  6. Beiersdorf AG, PiU, październik 2010. Próbka badawcza: 120 kobiet (50% w wieku 30-39 lat)
  7. Beiersdorf AG, PiU, luty 2015. Próbka badawcza: 160 kobiet w wieku od 34 do 45 lat.
  8. Beiersdorf AG, PiU, marzec 2018. Próbka badawcza: 150 kobiet w wieku od 35 do 55 lat.
  9. Po 8 tygodniach kuracji produktem Hyaluron-Filler na dzień lub na noc (potwierdzone dla każdej formuły), Skuteczność dwóch nowych przeciwzmarszczkowych kremów do pielęgnacji twarzy z saponiną i kwasem hialuronowym A. Burger, U. Scherdin, U. Koop, S. Gallinat, M. Moers-Carpi, M. Carpi, J. Mergell, F. Rippke |

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania
Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów
Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje
Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Uzupełnij pielęgnację

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin