Darmowa dostawa od 100 zł | -10% zniżki na pierwsze zakupy

Eucerin UreaRepair PLUS

Kulisy badań naukowych – nad Eucerin UreaRepair PLUS

4 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Eucerin jest firmą posiadającą ponad 100-letnie doświadczenie i jest liderem w zakresie innowacyjnej skutecznej pielęgnacji skóry suchejbardzo suchej oraz ekstremalnie suchej.
W zamieszczonym poniżej artykule dr Alexander Filbry, szef działu rozwoju produktów do pielęgnacji ciała w Eucerin,  omawia przyczyny suchości skóry i przedstawia kulisy naukowe pracy nad serią Eucerin UreaRepair PLUS. Wyjaśnia działanie unikalnych kombinacji składników tej serii, które zapewniają suchej skórze natychmiastową ulgę utrzymującą się przez ponad 48 godzin.

 

Co jest przyczyną suchości skóry?

Doświadczenie w zakresie bardzo suchej skóry w Eucerin
Specjalistyczna wiedza w praktyce: Dr Filbry, szef działu rozwoju produktów do pielęgnacji ciała w Eucerin, przewodzi zespołowi wybitnych naukowców zajmujących się pielęgnacją skóry.
Bardzo sucha skóra
Główną przyczyną suchości skóry jest upośledzenie funkcji naturalnej bariery skórnej.

„Sucha skóra jest bardzo powszechnym problemem i częstą przyczyną wizyt u dermatologów” – wyjaśnia dr Filbry. „Dolegliwości wynikające z zaburzenia funkcji bariery skórnej różnią się w zależności od stopnia nasilenia suchości skóry. Mogą być odczuwane jako napięcie skóry, szorstkość, brak elastyczności skóry. Objawom tym często towarzyszy świąd. W skrajnych przypadkach pojawia się zaczerwienienie skóry i złuszczanie, ten stan skóry określany jest jako patologiczny”.

Główną przyczyną suchości skóry jest upośledzenie funkcji naturalnej bariery skórnej na skutek:

  • Braku płaszcza hydro-lipidowego naskórka, który pomaga chronić skórę przed utratą wilgoci.
  • Niedoboru mocznika i naturalnych czynników nawilżających  (NMF - Natural Moisturizing Factors), które odpowiadają za prawidłowy stan nawodnienia naskórka.

Historia Eucerin UreaRepair PLUS

„W latach 90-tych naukowcy w Eucerin zajmujący się pielęgnacją skóry, jako pierwsi opracowali sposób włączania naturalnego czynnika nawilżającego do produktów dermokosmetycznych”, mówi dr Filbry. Stworzyli produkt, który był nie tylko skuteczny, ale także przyjemny w użyciu. Substancją pełniącą rolę naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), którą zastosowali był mocznik. Składnik ten stał się jednym z najbardziej uznanych i powszechnie stosowanych surowców w leczeniu objawów suchej skóry.

„Ludzie, którzy cierpią z powodu suchości skóry, potrzebują czegoś więcej niż tylko natychmiastowej ulgi”, wyjaśnia dr Filbry. „Potrzebują długoterminowego rozwiązania, które zapobiegnie nawrotom objawów, takich jak szorstkość skóry, świąd i złuszczanie”. Dr Filbry i jego zespół postanowili stworzyć skuteczną gamę produktów, które zapewnią zarówno natychmiastową, jak i długotrwałą ulgę suchej, bardzo suchej i ekstremalnie suchej skórze.

Składniki aktywne w formule

„Proces rozwoju rozpoczął się od mocznika”, mówi dr Filbry. „Jako NMF, mocznik pomaga skórze regulować nawilżenie, a jako naturalny związek jest dobrze tolerowany nawet przez suchą i wrażliwą skórę” – dodaje. Mocznik jest higroskopijny, co oznacza, że jest w stanie wiązać wilgoć w zewnętrznej warstwie skóry. Ale to nie jedyna korzyść. „Mocznik ma działanie keratolityczne, co oznacza, że rozbija połączenia między obumarłymi komórkami warstwy rogowej skóry” – wyjaśnia dr Filbry. „Mocznik stanowi kluczowy składnik Eucerin UreaRepair PLUS, i w naszych recepturach jest czynnikiem odpowiedzialnym za naturalne złuszczanie naskórka, nawilżenie skóry przez co poprawę jej wyglądu. Skóra staje się wygładzona, napięta, a dzięki prawidłowemu nawilżeniu ustępuje też uczucie bólu i pieczenia skóry.

„Nasze receptury są również wzbogacone o dodatkowe NMF” – wyjaśnia dr Filbry. Należą do nich aminokwasy, sole nieorganiczne i mleczany, które wraz z mocznikiem poprawiają zdolność wiązania wody przez skórę i zwiększają jej nawilżenie.

Kolejnym kluczowym aktywnym składnikiem są ceramidy. Ceramidy to lipidy (tłuszcze) naturalnie występujące w hydrofobowej macierzy międzykomórkowej oraz płaszczu hydrolipidowym zdrowej skóry.  Ceramidy chronią skórę zapobiegając utracie wilgoci w wyniku parowania. Decydują o spoistości i szczelności bariery ochronnej naskórka, i zapobiegają podrażnieniom powodującym świąd i stan zapalny skóry”, mówi dr Filbry, dodając, że „badania świadczą o tym, iż ceramidy wspomagają regenerację naturalnej bariery skóry, zatrzymują w niej wodę, przez co zapobiegają wysuszaniu skóry. Jako substancje lipidowe naturalnie wytwarzane przez naskórek i wchodzące w skład spoiwa komórkowego, ceramidy wbudowują się w struktury naskórka wspierając procesy naprawcze".

Składniki te łączone są w formułach Eucerin UreaRepair PLUS w celu regeneracji bariery skórnej, zmniejszeniu utraty wilgoci i zatrzymaniu  wody w skórze. Produkty tej serii  zapewniają natychmiastową ulgę i działają przez następne 48 godzin.

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Imponujące wyniki wszystkich produktów Eucerin UreaRepair PLUS

Podczas badań klinicznych i dermatologicznych udowodniono, że wszystkie produkty nawilżające Eucerin UreaRepair PLUS z zawartością 5% i 10% Mocznika uzupełniają niedobór wilgoci, zapewniając skórze natychmiastową ulgę przez ponad 48 godzin. Pozostawiają skórę gładką, miękką i elastyczną.

Badania z zastosowaniem balsamów do ciała Eucerin UreaRepair PLUS Emulsja z 5% Mocznika i Eucerin UreaRepair PLUS Emulsja z 10% Mocznika wskazują na znaczną redukcję objawów suchości skóry przy codziennym stosowaniu3

Eucerin UreaRepair PLUS Regenerujący krem do rąk z 5% Mocznika uzyskał równie dobre wyniki w raporcie z badań grupy reprezentatywnej:

  • Natychmiastowe i znaczne zmniejszenie suchości i szorstkości skóry już po jednorazowym zastosowaniu produktu.1
  • Znaczące zmniejszenie suchości i szorstkości skóry nawet po sześciokrotnym myciu rąk.1
  • 97,2% pacjentów oceniło krem do rąk jako „bardzo dobry” i „dobry” pod względem tolerancji.2

Wyniki badań z zastosowaniem kremu do stóp Eucerin UreaRepair PLUS Regenerujący krem do stóp z 10% Mocznika: 

  • Natychmiastowy i wyraźny wzrost nawilżenia skóry utrzymujący się przez 24 godziny po jednorazowej aplikacji.4
  • Znaczące zmniejszenie suchości skóry przez 48 godzin po ostatnim zabiegu.4
  • 91,5% pacjentów stwierdziło, że stan ogólny ich stóp uległ poprawie.2
  • 100% pacjentów oceniło krem do stóp jako „bardzo dobry” i „dobry” pod względem tolerancji.2

Emulsja myjąca Eucerin UreaRepair PLUS Fluid do mycia z 5% Mocznika nie zawiera mydła i jest wzbogacona o mocznik i mleczan, dzięki czemu skutecznie oczyszcza skórę bez naruszania jej naturalnej bariery ochronnej. 

„Badania potwierdzają skuteczność naszych produktów” – podsumowuje dr Filbry. „Badania kliniczne i dermatologiczne wykazały również, że produkty UreaRepair PLUS są odpowiednie dla skóry dojrzałej oraz dla osób z chorobami dermatologicznymi jak łuszczyca, rogowacenie mieszkowe. Są również bardzo skuteczne u osób chorobami ogólnoustrojowymi jak cukrzyca, w przebiegu których sucha, odwodniona skóra jest jedną z dolegliwości dających pacjentom duży dyskomfort.


Ocena kliniczna i pomiary korneometryczne - dane w aktach BDF
Badanie skuteczności i tolerancji in vivo - dane w aktach BDF
Treatment of Xerosis with a topical formulation containing Gluco Glycerol, Natural Moisturizing Factors and Ceramide; Weber et al., JCAD 2012
Vehicle-controlled treatment of Xerosis with a topical formulation containing Natural Moisturizing Factors and lipids. EADV publication, 2016.

Uzupełnij pielęgnację

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin