Darmowa dostawa od 100 zł | -10% zniżki na pierwsze zakupy

Kulisy badań naukowych - Eucerin Anti-Pigment

6 min na przeczytanie
Pokaż więcej

Przebarwienia skóry to często występujący problem natury estetycznej, powodujący dyskomfort i stres, zwłaszcza jeśli hiperpigmentacja dotyczy miejsc widocznych, na przykład twarzy. Badania kliniczne udowodniły wysoką skuteczność produktów linii Eucerin Anti-Pigment w redukcji przebarwień skory zwłaszcza tych pojawiających się w dojrzałym wieku, wynikających z nadmiernej ekspozycji na słońce. Produkty Eucerin Anti-Pigment wyrównują niedoskonałości skóry, poprawiając jej koloryt i nadając równomierną i promienną barwę. W poniższym artykule dr Ludger Kolbe, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry oraz badań i rozwoju w firmie Eucerin, przedstawia Thiamidol, kluczową substancję czynną zawartą w kosmetykach linii Eucerin Anti-Pigment i wyjaśnia kulisy naukowe tej innowacyjnej i skutecznej metody redukcji przebarwień.

Co powoduje powstawanie przebarwień na skórze?

Zaburzenia barwnikowe skóry to problem, który dotyka zwłaszcza kobiety i nasila się wraz z wiekiem, jest to defekt pojawiający się wraz z postępowaniem procesu starzenia się skóry. 
„Przebarwienia spowodowane są zwiększonym wydzielaniem melaniny” – mówi dr Ludge Kolbe. „Nasza skóra ma wyspecjalizowane komórki, zwane melanocytami, które wytwarzają barwnik - melaninę”, wyjaśnia. „To właśnie ten barwnik nadaje skórze kolor i jednocześnie stanowi naturalną ochronę przed światłem słonecznym. Niekiedy jednak rozkład barwnika staje się nierównomierny, dlatego powstają miejsca o ciemniejszym zabarwieniu.  

Przyczyną takiej miejscowej hiperpigmentacji mogą być stany zapalne skóry, leki, zaburzenia hormonalne, zaburzenia metaboliczne, a także czynniki mechaniczne, fizyczne, chemiczne, które przy nadmiernej ekspozycji na słońce powodują wzrost produkcji melaniny.  

Przebarwienia pojawiające się na skórze mogą mieć różny wygląd, występują jako ostuda, piegi, plamy soczewicowate, plamy starcze. Nadprodukcja melaniny jest również główną przyczyną stanów takich jak melanoderma i przebarwienia pozapalne. Dr Kolbe wyjaśnia, że „choć przebarwienia skóry są zazwyczaj nieszkodliwe, to jednak zawsze wpływają na obniżenie jakości życia osób, u których się pojawiają zmieniając wygląd i wpływając na obniżenie własnej samooceny.

Nierówny koloryt skóry twarzy i dłoni
Przebarwienia pojawiają się zazwyczaj na częściach ciała eksponowanych na działanie promieni słonecznych, np. na twarzy i dłoniach.

Przełomowe odkrycie naukowców Eucerin

Korzystając ze 100-letniego doświadczenia firmy Eucerin w zakresie pielęgnacji skóry, dr Kolbe i jego zespół postanowili opracować formułę, która pomoże osobom z zaburzeniami pigmentacji skóry rozwiązać ich problem.

„Przeprowadziliśmy szeroki program badań przesiewowych”, wyjaśnia dr Kolbe. „Przetestowaliśmy ponad 50 000 potencjalnych surowców w poszukiwaniu właściwej substancji czynnej, która zmniejszyłaby przebarwienia, a jednocześnie byłaby łagodna dla skóry”. Naukowcy z działu badawczo-rozwojowego firmy Eucerin zastosowali szczególną metodologię badawczą do testowania potencjalnych składników. W przeszłości substancje testowano na enzymach uzyskiwanych z grzybów, ale dr Kolbe i jego zespół zdecydowali się na zastosowanie ludzkich enzymów, uważając je za dokładniejszy miernik potencjalnej skuteczności badanej substancji.

Naukowcy zajmujący się przebarwieniami euceryny odkrywają Thiamidol
Opatentowany przez Eucerin Thiamidol stanowi podstawowy składnik produktów antypigmantacyjnych linii Eucerin Anti-Pigment

Przełomowym momentem było odkrycie przez zespół badawczo-rozwojowy Thiamidolu, który uzyskał imponujące wyniki w badaniach klinicznych i testach dermatologicznych. „Thiamidol zmniejszając produkcję melaniny działa przyczynowo, wpływając na mechanizm powstawania  przebarwień” – wyjaśnia dr Kolbe – „Thiamidol działa skutecznie na wszystkie rodzaje przebarwień i jest skuteczny u osób z rożną karnacją skóry”.

Imponujące wyniki serii Eucerin Anti-Pigment

Innowacyjny i skuteczny Thiamidol stanowi podstawową substancję aktywną linii Eucerin Anti-Pigment. Wyniki badań klinicznych i testów dermatologicznych udowodniły skuteczność Thiamidolu w redukcji  przebawień, nawet tych o dość intensywnym zabarwieniu, oraz wykazały jego skuteczność w zapobieganiu nawrotom.

„Pierwsze rezultaty są widoczne już po dwóch tygodniach, a przy długotrwałym regularnym stosowaniu obserwujemy dalszą poprawę” – mówi dr Kolbe. Dodaje:  „otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie o działaniu produktu od osób biorących udział w badaniach klinicznych”. 

Analiza wyników badań klinicznych z zastosowaniem Eucerin Anti-Pigment wskazuje na znaczną redukcję przebarwień po zastosowaniu produktu.

Widoczne zmniejszenie przebarwień wykazane w badaniach klinicznych

Eucerin Anti-Pigment: klinicznie udowodniono, że zmniejsza przebarwienia

1 – Eucerin Anti Pigment Dual Serum i Day Care SPF30 nakładane dwa razy dziennie przez 8 tygodni.
Eucerin Anti-Pigment
Seria Eucerin Anti-Pigment redukuje przebarwienia i zapobiega ich ponownemu pojawieniu się

Seria Eucerin Anti-Pigment pomaga zredukować przebarwienia skóry i zapobiega ich ponownemu pojawianiu się.

Seria stworzona przez Eucerin zawierająca opatentowany składnik Thiamidol, obejmuje krem na dzień, krem na noc, serum o podwójnym działaniu i korektor punktowy do przebarwień. 

Główną przyczyną przebarwień jest nadmierna ekspozycja na słońce, ponieważ to przede wszystkim światło słoneczne wyzwala produkcję melaniny. Stosowanie na co dzień odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej jest kluczowym elementem w zapobieganiu tworzenia się przebarwień.


Eucerin Anti-Pigment serum o podwójnym działaniu to unikalne połączenie dwóch składników, które uzupełniają się w działaniu:

Thiamidol: skuteczny i opatentowany składnik, który działa na pierwotną przyczynę przebarwień, i jak udowodniono klinicznie, przy regularnym stosowaniu zmniejsza przebarwienia, zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się.

Skoncentrowany Kwas Hialuronowy: jako jedna z najskuteczniejszych substancji nawilżających pomaga skórze zatrzymywać wilgoć.

Badanie produktu w zastosowaniu kremu i serum na dzień dało bardzo obiecujące wyniki. 120 kobiet w wieku od 25 do 55 lat zgłosiło następujące wyniki po dwóch, a następnie po czterech tygodniach regularnego stosowania:

 

 

Po 2 tyg. Po 4 tyg.       
Produkt sprawia, że kolor mojej skóry jest bardziej równomierny 97%

97%

Produkt sprawia, że moja skóra staje się promienna 94%

97%

Produkt skutecznie likwiduje ciemne plamy

82%

98%

Produkt zapobiega pojawianiu się ciemnych plam

84%

97%

 

2. Beiersdorf AG, PiU, listopad 2017

"Prace nad Eucerin Anti-Pigment trwały przez dziesięć lat i jesteśmy niezwykle dumni z tego, co osiągnęliśmy” – mówi dr Kolbe. Pierwsze efekty po zastosowaniu produktu widoczne są już po dwóch tygodniach i stale poprawiają się przy regularnym stosowaniu. Dzięki temu ta linia produktów zapewnia skuteczne podejście problemu hyperpigmentacji skóry. Ponadto, podsumowuje Kolbe, „Eucerin Anti-Pigment może być stosowany razem z zabiegami dermatologicznymi, takimi jak peelingi chemiczne i terapie laserowe, poprawiając wyniki i wydłużając ich efekt.”

Co nas wyróżnia

Pionierskie rozwiązania

Dostarczamy przebadaną klinicznie i dermatologicznie pielęgnację skóry, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Rekomendacje dermatologów

Współpracujemy z wiodącymi dermatologami i farmaceutami na całym świecie, aby tworzyć skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, którym mogą oni zaufać i polecić.

Zaangażowanie w innowacje

Od ponad 100 lat poświęcamy się wprowadzaniu innowacji w pielęgnacji skóry. Wierzymy w tworzenie aktywnych składników i łagodzących formuł o wysokiej tolerancji, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia.

Znajdź najbliższą aptekę stacjonarną z produktami Eucerin