Drukuj
Naukowiec w laboratorium

  Rozwiązania naukowe, dzięki którym powstała linia Eucerin DermoDENSIFYER

  Z wiekiem struktura naszej skóry ulega zmianom. Jedną z tych zmian jest utrata gęstości skóry. Najczęściej występująca u kobiet po menopauzie, utrata gęstości powoduje, że skóra staje się cieńsza, słabsza, bardziej krucha. Zmarszczki stają się głębsze i skóra może wyglądać na pozbawioną blasku i bladą.

  Powszechnym zabiegiem w przypadku utraty gęstości są peelingi chemiczne. Chociaż dają dobre rezultaty, sama procedura może być zbyt inwazyjna dla delikatnej, starzejącej się skóry. Mogą  wystąpić efekty uboczne, a odzyskanie prawidłowego stanu skóry może zabrać trochę czasu.  

  Klinicznie udowodniono, że linia Eucerin DermoDENSIFYER wspomaga funkcje i wzmacnia starzejącą się skórę i ogranicza utratę gęstości.

  PODSTAWY NAUKOWE INNOWACYJNYCH PRODUKTÓW EUCERIN POPRAWIAJĄCYCH GĘSTOŚĆ SKÓRY

  Na połączeniu pomiędzy naskórkiem (najbardziej zewnętrzna warstwa skóry) a skórą właściwą występują brodawki skórne.  Brodawki zaopatrują zewnętrzne warstwy skóry (naskórek) w niezbędne składniki odżywcze i tlen. Z wiekiem brodawki ulegają zwężeniu, ich liczba maleje, a w konsekwencji połączenie skórno-naskórkowe ulega spłaszczeniu. Prowadzi to do utraty gęstości skóry.

  Siedziba główna Beiersdorf w Hamburgu, Niemcy.
  Główna siedziba Beiersdorf znajduje się w Hamburgu w Niemczech.
  Naukowiec w laboratorium
  Centrum Badań i Rozwoju Eucerin posiada ogromne kompetencje - 125 lat doświadczenia.

  Eucerin chciał stworzyć linię produktów skutecznie działających na utratę gęstości. Dlatego, wykorzystując 125 lat wiedzy i doświadczenia w dziedzinie pielęgnacji skóry i badań, eksperci Eucerin przystąpili do poszukiwania aktywnych substancji, które wspierają odnowę skóry i które można by było stosować codziennie. Zainspirowani peelingami chemicznymi, ale pamiętając o delikatności skóry z oznakami starzenia, postawili sobie za cel stworzenie formuły o wysokiej tolerancji, mającej wzmacniać skórę i przywracać jej gęstość oraz poprawiać jej strukturę.

  Naukowcy z Centrum Badań i Rozwoju Eucerin prace rozpoczęli od Arctiin, naturalnego aktywnego wyciągu z owoców łopianu.  "Odkryliśmy, że przy stosowaniu zewnętrznym na skórę, wywiera on potężne działanie pobudzające proces naturalnej odnowy." - wyjaśnia dr Andrea Schölermann, Doradca Kliniczny Eucerin: "Oprócz aktywowania odbudowy uszkodzonej tkanki łącznej, Arctiin przyspiesza również odnowę substancji tworzących objętość, które nadają skórze jej młody wygląd. Arctiin ma dokładnie te zalety, których szukaliśmy, aby poprawić gęstość skóry i pomóc osłabionej, spłaszczonej strukturze skóry, która pojawia się na tym szczególnym etapie życia."

  Ale sam Arctiin nie wystarczyłby do pełnego wzmocnienia i wspomagania starzejącej się skóry. 

  "Mieliśmy pewne obiecujące rezultaty badając laboratoryjnie szczególny rodzaj peptydu, znany jako Apiaceae-Peptide. Wykazywał on oznaki działania wzmacniającego wewnętrzną strukturę skóry, która ulega naturalnemu osłabieniu  w okresie menopauzy i po menopauzie." - mówi dr Schölermann i dodaje: "Takie składniki peptydowe o wysokiej skuteczności mogą znacznie poprawić strukturę tkanki łącznej skóry."

  Formuła zawierająca Peptydy Apiaceae i Arctiin dała wyjątkowo imponujące rezultaty na etapie testów. Formuła ta wzmacnia strukturę skóry, nadając skórze młodszy, promienny wygląd. Dr Schölermann podsumowuje:

  Nie możemy odwrócić biegu czasu, ale możemy pomóc zachować młodzieńcze cechy skóry każdej kobiety.

  Graficzna ilustracja młodej skóry
  Młodsza skóra: tkanka łączna skóry o bardzo wyraźnej strukturze z dużą zawartością kolagenu.
  Graficzna ilustracja starszej skóry
  Starsza skóra: tkanka łączna o mniej wyraźnej strukturze z wysoką zawartością kolagenu

  IMPONUJĄCE REZULTATY INNOWACYJNEJ FORMUŁY

  Skuteczność linii Eucerin DermoDENSIFYER testowano w wielu badaniach z udziałem ochotników. 

  W jednym z badań 31 kobiet w wieku od 45 do 65 lat stosowało nową formułę dwa razy dziennie przez 4 tygodnie. Następnie zastosowano techniki skanowania laserowego, aby zmierzyć wpływ formuły na brodawki skóry: "Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost gęstości brodawek, będący wynikiem poprawy i przywrócenia gęstości skóry." - zaznacza Schölermann. Skóra została przebadana również metodą OCT, tomografii optycznej z użyciem światła częściowo spójnego, która wykazała znaczny wzrost grubości naskórka w całej grupie testowej.

  Pomiar struktury powierzchni skóry
  Pomiar wielkości komórek skóry w warstwie rogowej.
  Skóra kobiety poddawana testom
  Kobiety obserwują, że przy regularnym stosowaniu linii Eucerin DermoDENSIFYER ich skóra staje się silniejsza i bardziej elastyczna.

  W drugim badaniu oceniano wpływ nowej formuły na tempo odnowy skóry. Badanie obejmowało pomiar wielkości komórek skóry w warstwie rogowej (najbardziej zewnętrzna warstwa skóry). Jak wyjaśnia dr  Schölermann: "stan komórek w warstwie rogowej jest wskaźnikiem czasu odnowy skóry. Im większy rozmiar komórki, tym dłuższy czas odnowy. W każdym z tych badań obserwowaliśmy znaczny spadek wielkości komórki, wskazujący na lepsze tempo odnowy."

  We wszystkich badaniach sprawdzano również wpływ substancji na zmarszczki, stosując metodę skanowania cyfrowego i oceny fotograficznej. Obserwowano widoczne zmniejszenie głębokości zmarszczek na czole i wokół oczu, nosa i ust. 

  "Przy tak obiecujących rezultatach jesteśmy pewni, że przy regularnym stosowaniu Eucerin DermoDENSIFYER kobiety uzyskają silniejszą skórę o zdrowszym wyglądzie, większej elastyczności i wytrzymałości."